Olimpia

A németek jó hangulatban várják az Eb-t

Orbán Zsolt 2021. június 08., 09:58 utolsó módosítás: 2021. június 08., 18:46

A német labdarúgó-válogatott igazi erődemonstrációt tartott a pénteken kezdődő Európa-bajnokság előtti utolsó felkészülési mérkőzésén. A magyarok csoportellenfele hétfőn este 7–1 arányban lépte le Lettország csapatát Düsseldorfban.

Robin Gosens, az Atalanta labdarúgója először volt eredményes a válogatottban Fotó: Német Labdarúgó Szövetség (DFB)

A tavalyról idénre halasztott Európa-bajnokság legnagyobb favoritjai között számon tartott Nationalelf a szerény képességű lett válogatott ellen hangolt a részben müncheni rendezésű tornára. Joachim Löw szövetségi kapitány rendkívül erős összeállítású tizenegyet küldött pályára, és a két csapat közti nagy különbség meg is mutatkozott az eredményjelzőn.

Az óriási mezőnyfölényben játszó németeknek 19 perc kellett a vezetés megszerzéséhez, onnantól viszont beindult a gépezet. A gólgyártást Gosens kezdte, majd Gündogan, Müller, Havertz és Gnabry folytatta – igaz a Chelsea-vel BL-győztes fiatal támadó találatát végül öngólnak írták.

A második játékrészre Timo Werner és Leroy Sane is beállt, mindketten eredményesek voltak, ugyanakkor a lettek is megszerezték a becsületgóljukat, az olasz harmadosztályú Mantovánál szereplő Aleksejs Saveljevs távoli bombájával.

A 7–1-es diadal után a német válogatott jó hangulatban várhatja az Eb-t, amely számára június 15-én a franciák elleni csoportrangadóval rajtol el. Négy nappal később a címvédő Portugálokkal csatázik Joachim Löw együttese, majd 23-án a magyarok ellen zárják a csoportkört Manuel Neuerék.

A németek mindhárom találkozójukat az F-csoportban hazai pályán, a müncheni Allianz Arénában játsszák.

Felkészülési labdarúgó-mérkőzés:
Németország–Lettország 7–1 (5–0)
Gól: Gosens (19.), Gündogan (21.), Müller (27.), Ozols (39., öngól), Gnabry (45.), Werner (50.), Sané (76.), ill. Saveljevs (75.)