A mezőségiek felülmúlták a tartalékos árkosiakat, Gyergyóban dől el a továbbjutó kiléte

Horváth Bálint Ottó 2024. július 13., 22:09 utolsó módosítás: 2024. július 13., 22:30

Maros és Kovászna megye kupagyőztese találkozott szombaton a labdarúgó Román Kupa regionális szakaszában. A Mezőpagocsai ASF fölényesen győzött az Árkosi SE ellen, és jövő héten a Gyergyószentmiklósi VSK-val játszik a továbbjutásért.

Fölényesen győzött a mezőpagocsai csapat. Korábbi felvétel Fotó: Facebook/ASF Pogăceaua

A székely megyék azonos csoportba, a 3-as régió 1-es jelű hármasába kerültek, azaz Maros, Kovászna és Hargita megye kupagyőztesei csapnak össze az elsőségért.

Az első mérkőzésen szerdán Kovászna képviselője, az Árkosi SE a Gyergyószentmiklósi VSK-t fogadta, a hargitai együttes magabiztosan 5–2-re nyert.

A második találkozón szombaton késő délután a Maros megyei Mezőpagocsa hazai pályán szintén nagy különbséggel győzte le az árkosaiakat, már az első félidőben 6–1-es előnyre tett szert, végül pedig 7–3-ra diadalmaskodott.

„Nagyon jól kezdtünk, úgy éreztük, hogy jobbak vagyunk, mint az ellenfél, hiszen az első tizenöt percben már 3–0-ra vezettünk, majd tovább növeltük az előnyünket. Utána kicsit lazábban vettük a meccset és lehet, hogy emiatt kaptunk három gólt.

De számunkra az volt a lényeg, hogy nyerjünk legalább négy találattal, és jobb gólkülönbségünk legyen Gyergyóval szemben, hiszen így egy döntetlen is elég a továbbjutáshoz”

– nyilatkozta a Székely Sportnak Kristály Hunor, a mezőpagocsai csapat kapusa.

Hozzátette, azzal viszont tisztában vannak, hogy nagyon nehéz dolguk lesz a 3. Ligába feljutott gyergyóiak ellen, de bíznak benne, hogy felnőnek a feladathoz és sikerül bejussanak a régió döntőjébe, a céljuk ugyanis az, hogy minél messzebb meneteljenek a kupasorozatban.

Akácsos Szilárd, az Árkosi SE edzője a Székely Sport érdeklődésére közölte, hogy hiányos kerettel, fél csapattal utaztak el erre a mérkőzésre, a kezdőből öt-hat kulcsjátékos, például Mánya Szabolcs, Veress Botond és Vajna Roland különböző okok miatt nem tudott a csapattal tartani, így több fiatalnak adott lehetőséget.

Tudtuk, hogy egy erős ellenféllel fogunk játszani, ez be is igazolódott, az első félidőben nagyon agresszíven letámadtak és eldöntötték a meccset, mi próbáltuk, de nem tudtuk szorosan tartani az eredményt, a második játékrészben viszont felvettük velük a harcot, ezt sikerült megnyernünk, ez pozitívum számunkra”

– fogalmazott a vezetőedző.

Mint mondta, ez a két kupamérkőzés tapasztalatszerzés szempontjából mindenképpen hasznos volt, és úgy fogták fel, hogy ezáltal készülnek a következő bajnoki szezonra. „Nyilván az eredményekkel nem, de a hozzáállással és főleg a második félidőben nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok” – jegyezte meg Akácsos Szilárd.

A harmadik fordulóban a Gyergyószentmiklósi VSK és a Mezőpagocsai ASF közötti összecsapáson a csoportelsőség és a továbbjutás lesz a tét, a két gárda jövő héten szerdán 18 órától játszik egymással a gyergyóiak otthonában.

A csoportgyőztes a Brassó, Fehér és Szeben megyék alkotta 2-es trió legjobbjával küzd meg a régió döntőjében, amelyet július 20-án, szombaton 17 óra 30 perctől rendeznek. Ebben a csoportban már ismert a nyertes csapat kiléte, a Fehér megyei Viitorul Sâmbimbru (Marosszentimre) mindkét meccsén megszerezte a három pontot (a Nagyszebeni Voințát 10–0-ra, a Keresztényfalvi Intert 3–0-ra verte).

Labdarúgó Román Kupa, regionális szakasz, 3-as régió, 1-es csoport:

Mezőpagocsai ASF–Árkosi SE 7–3 (6–1).
Gólszerzők: Andrei Pușcaș 6, Alexandru Greab, illetve Máté Ábel, Ferencz Zsombor, Pászka Norbert.

Árkosi SE–Gyergyószentmiklósi VSK 2–5 (0–5).