A székely megyék azonos csoportba, a 3-as régió 1-es jelű hármasába kerültek, azaz Maros, Kovászna és Hargita megye kupagyőztesei csapnak össze az elsőségért.
Az első mérkőzésen szerdán Kovászna képviselője, az Árkosi SE a Gyergyószentmiklósi VSK-t fogadta, a hargitai együttes magabiztosan 5–2-re nyert.
A második találkozón szombaton késő délután a Maros megyei Mezőpagocsa hazai pályán szintén nagy különbséggel győzte le az árkosaiakat, már az első félidőben 6–1-es előnyre tett szert, végül pedig 7–3-ra diadalmaskodott.
„Nagyon jól kezdtünk, úgy éreztük, hogy jobbak vagyunk, mint az ellenfél, hiszen az első tizenöt percben már 3–0-ra vezettünk, majd tovább növeltük az előnyünket. Utána kicsit lazábban vettük a meccset és lehet, hogy emiatt kaptunk három gólt.
– nyilatkozta a Székely Sportnak Kristály Hunor, a mezőpagocsai csapat kapusa.
Hozzátette, azzal viszont tisztában vannak, hogy nagyon nehéz dolguk lesz a 3. Ligába feljutott gyergyóiak ellen, de bíznak benne, hogy felnőnek a feladathoz és sikerül bejussanak a régió döntőjébe, a céljuk ugyanis az, hogy minél messzebb meneteljenek a kupasorozatban.
Akácsos Szilárd, az Árkosi SE edzője a Székely Sport érdeklődésére közölte, hogy hiányos kerettel, fél csapattal utaztak el erre a mérkőzésre, a kezdőből öt-hat kulcsjátékos, például Mánya Szabolcs, Veress Botond és Vajna Roland különböző okok miatt nem tudott a csapattal tartani, így több fiatalnak adott lehetőséget.
– fogalmazott a vezetőedző.
Mint mondta, ez a két kupamérkőzés tapasztalatszerzés szempontjából mindenképpen hasznos volt, és úgy fogták fel, hogy ezáltal készülnek a következő bajnoki szezonra. „Nyilván az eredményekkel nem, de a hozzáállással és főleg a második félidőben nyújtott teljesítménnyel elégedett vagyok” – jegyezte meg Akácsos Szilárd.
A harmadik fordulóban a Gyergyószentmiklósi VSK és a Mezőpagocsai ASF közötti összecsapáson a csoportelsőség és a továbbjutás lesz a tét, a két gárda jövő héten szerdán 18 órától játszik egymással a gyergyóiak otthonában.
A csoportgyőztes a Brassó, Fehér és Szeben megyék alkotta 2-es trió legjobbjával küzd meg a régió döntőjében, amelyet július 20-án, szombaton 17 óra 30 perctől rendeznek. Ebben a csoportban már ismert a nyertes csapat kiléte, a Fehér megyei Viitorul Sâmbimbru (Marosszentimre) mindkét meccsén megszerezte a három pontot (a Nagyszebeni Voințát 10–0-ra, a Keresztényfalvi Intert 3–0-ra verte).
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Több mint 1500 köbméter faanyagot, négy járművet, két motorfűrészt és három fejszét foglalt le a Hargita megyei rendőrség az év első hét hónapjában. Az erdészeti ellenőrzéseken 93 bírságot is kiszabtak, összesen 342 ezer lej értékben.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!