Ștefănescu gólja döntött, a Legia Warszawa ellen is nyert a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2022. június 24., 20:00

Lejátszotta második felkészülési labdarúgó-mérkőzését a Sepsi OSK. A Ferencváros elleni 3–0-s siker után a tavalyi lengyel bajnok, az idei pontvadászatban a kiesés elől épphogy megmenekült Legia Warszawa volt az ellenfelük, akiket szintén legyőztek.

A második felkészülési összecsapását is megnyerte a Sepsi OSK Fotó: Legia Warszawa – legia.net

St. Ulrich-ben csapott össze a két együttes, a találkozó legelején inkább a lengyelek voltak aktívabbak, Josué már a hatodik percben közel járt a gólszerzéshez, de végül nem találta el a kaput. Alig negyedóra után ismét a 31 éves portugál veszélyeztetett: jó helyről végezhetett el szabadrúgást, azonban a próbálkozása a jobb kapufa mellett suhant el.

Továbbra is folyamatosan nyomás alatt volt a háromszékiek kapuja, de jó helyezkedésükkel nem engedték kibontakozni a Legia játékosait. A 27. percben Marius Ștefănescu indult meg a középpályáról, már az ellenfél tizenhatosán belül járt amikor buktatta egy visszazáró védő, így tizenegyeshez jutott a Sepsi OSK.

A büntetőt a sértett végezte el, a 23 éves román játékos rendkívül magabiztosan értékesítette és megszerezte a vezetést a piros-fehéreknek.

A szinte semmiből érkező gól megtörte a Legia Warszawa lendületét, hosszú perceken keresztül csak a középpályán csordogált a játék. Nem sokkal a félidő vége előtt ugyan egyenlítettek a lengyelek Maciej révén, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

Szünetben 1–0-ra vezetett a szentgyörgyi csapat.

Fotó: Legia Warszawa – legia.net

A második játékrész elején magabiztosan kezdtek a háromszékiek, az első két percben kétszer is sikerült veszélyeztetniük. Előbb a védők avatkoztak közbe, majd a kapus tudott menteni, így maradt az egygólos különbség.

A fordulást követően az első komoly lengyel lehetőség a 60. percben adódott, Lopes került helyzetbe, de végül a kaput sem sikerült eltalálnia. Az elkövetkezendő negyedórában egyik fél sem tudott igazán veszélyeztetni, azonban a hajrában két perc alatt két nagy helyzet is kimaradt.

A Sepsi OSK részéről Dragomir került ziccerbe, de Kacper Tobiasz védeni tudott. Szinte azonnal jött rá a válasz, azonban a lengyelek csatára nem találta el a kaput.

A lefújás előtti pillanatban Skibicki esett el a háromszékiek tizenhatosán belül, azonban a játékvezető nem ítélt büntetőt. Maradt az 1–0-s végeredmény, így a Sepsi OSK a második barátságos összecsapását is megnyerte Ausztriában a Fradi elleni 3–0 után.