Remek helyzetkihasználással győzött a Sepsi OSK a Fradi ellen

Sebestyén Ervin 2022. június 22., 20:11 utolsó módosítás: 2022. június 22., 20:17

A román élvonalbeli Sepsi OSK a magyar címvédő Ferencváros ellen játszott felkészülési labdarúgó-mérkőzést Kössenben. Hiába alakított ki rengeteg gólhelyzetet a magyar bajnok, végül magabiztos sikert aratott a háromszéki alakulat.

A Sepsi OSK 3–0-ra győzött a címvédő Ferencváros ellen Fotó: fradi.hu

Az összecsapás elején abszolút az FTC uralta a játékot, már a nyolcadik percben előnybe kerülhetett volna: Adama Traoré vette célba a kaput, de Niczuly a helyén volt és védeni tudott. Nem sokkal később újra próbára tették a szentgyörgyi kapust, azonban a kézdiszentkereszti származású Pászka Lóránd sem tudott túljárni az eszén. Az első félóra végéhez érve ismét helyzetbe került a Fradi, Adama Traorét ugratták ki a bal szélen, aki éles szögből a rövid sarkot célozta meg, viszont Niczuly újra védeni tudott.

Az első Sepsi OSK lehetőségre 30 percet kellett várni, ekkor Dumitrescu lódult meg a bal szélen, aki kisodródva a beadás mellett döntött, de végül a hosszúban landolt a labda. A piros-fehérek szinte a semmiből szerezték meg a vezetést, 1–0.

A középkezdés után azonnal egyenlíthetett volna a magyar bajnok: előbb Gera lőhetett ziccerben, majd a kipattanót Lisztes próbálta meg bepofozni, de Niczuly mindkét alkalommal védeni tudott.

A gól abszolút megtörte a Ferencváros lendületét, már kevésbé tudtak veszélyeztetni a szentgyörgyiek kapuja előtt, sokkal inkább a háromszékiek akarata érvényesült. A 42. minutumban nagyon jó helyről végezhettek el szabadrúgást, azonban Mitrea 22 méterről csak a sorfalat találta el.

Az első 45 percet követően 1–0-s Sepsi OSK vezetéssel vonulhattak szünetre a játékosok, azonban ehhez hatalmas szükség volt Niczuly bravúrjaira, aki több alkalommal is megmentette a csapatát.

Fotó: fradi.hu

A fordulást követő első negyedórában egyik fél sem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani, a 60. percben Mercier lőhetett egy szabadrúgást 20 méterről, azonban nem találta el a piros-fehérek kapuját.

A kihagyott helyzet ismét megbosszulta önmagát, a 63. minutumban Vitalie Damaşcan távolról célozta meg az FTC kapuját, a labda lepattant Mergl előtt és végül a lábai között talált utat a hálóba, 2–0.

Ahogyan az első bekapott gól után, ezúttal is megvolt a Fradinak a lehetőség, hogy betaláljon: Traoré kapott remek indítást Mercier-től, eltolta a labdát a kapus mellett, utána viszont blokkolták a lövését a visszazáró védők.

A folytatásban maradt támadásban a Fradi, a Niczuly helyére beálló Began is remekelt, így továbbra is érintetlen maradt a Sepsi hálója. A hajrában a háromszékieknek is megvolt a lehetőségük az újabb gólszerzésre, félpályáról próbálkozhattak lövéssel üres kapura, de ekkor még nem született meg a harmadik találat.

A legvégén még egy helyzetet kidolgoztak a szentgyörgyiek, Damașcan 11 méterről kilőtte a bal alsót és duplázott, ezzel pedig be is állította a 3–0-s végeredményt.

A Sepsi OSK ezzel megnyerte az első felkészülési mérkőzését, legközelebb a tavalyi lengyel bajnok, az idei pontvadászatban a kiesés elől épphogy megmenekült Legia Warszawa következik szombaton.

Felkészülési mérkőzés:
Ferencváros–Sepsi OSK 0–3 (0–1)
Gólszerzők: Dumitrescu (30.), illetve Damașcan (63., 90.).

Ferencváros: Varga Á. – Botka, Iyinbor, Knoester, Pászka – Nagy, Mercier – Katona, Gera, Lisztes – A. Traoré. Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov.

Sepsi OSK: Niczuly – Askovszki, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu, Francisco Júnior, Aganovic, Barbut, Matei, Gheorghe, Tudorie. Vezetőedző: Cristiano Bergodi. A meccs során csereként beállt Began, Bălașa, Dimitrov, Dragomir, Păun, Damașcan és Ștefănescu is.