A legelején hátrányba került, a végén behúzta a győzelmet az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 18., 19:11 utolsó módosítás: 2021. szeptember 18., 19:34

Nehéz kiszálláson gyűjtötte be mindhárom pontot az FK Csíkszereda, a labdarúgó 2. Liga 7. fordulójában szombaton késő délután 2–1-re győzte le a Temesvári Polit.

A lehető legrosszabban indult a mérkőzés az FK számára, amely már 50 másodperc után hátrányba került, Octavian Ursu lövését Gyenge még védte, de a kipattanót Bîrnoi közelről a hálóba lőtte.

Alig tíz perc elteltével azonban egyenlítettek a székelyföldiek, a Kolozsvári U ellen három gólpasszt jegyzett Gál-Andrezly újra előkészítő volt, nagyszerű beadását Kovács Lóránt fejelte be.

Ezután mindkét oldalon távoli próbálkozásokat lehetett feljegyezni, amelyek pontatlanok voltak, majd szöglet után Bor fejese egy védőn megpattanva kevéssel szállt mellé.

A szünet előtt a hazaiak voltak aktívabbak, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani, mígnem

a 44. percben könnyelműen megítélt büntetőhöz jutottak, Ioan Mera esett el Bor mellett, de Gyenge kivédte Ursu lövését.

A folytatásban is a temesváriak kezdeményeztek, helyzetük azonban a csíkiaknak volt, Jebari távoli lövését kellett hárítania a házigazdák kapusának. Aztán a Poli előtt is adódtak lehetőségek, Benzar és Bîrnoi jó pozícióban fölé lőttek.

A játék képével ellentétben a 89. percben győztes gólt szerzett az FK, Schieb beadását a hosszú oldalon érkező Bor Dávid közelről juttatta a kapuba.

A csíkszeredai csapat formajavulást mutat, egymás után a második bajnoki mérkőzését nyerte meg, ezzel feljött a 15. helyre. A következő fordulóban hazai pályán az FC Buzău lesz Valentin Suciu vezetőedző gárdájának ellenfele, előtte azonban szerdán 16.30-tól a Chindia Târgoviștével mérkőznek meg a Román Kupa legjobb 32 csapata között.