A Kolozsvári CFR a tengerparton feledtette csúfos európai búcsúját

Zátyi Tibor 2024. szeptember 01., 21:40 utolsó módosítás: 2024. szeptember 01., 21:52

Teljesen más arcát mutatta vasárnap este a Kolozsvári CFR, mint csütörtökön az Európai Konferencia Liga selejtezőjében, és megérdemelt győzelmet aratott a Konstancai Farul vendégeként a labdarúgó Szuperliga 8. játéknapján.

Sima győzelmet arattak a tengerparton a kolozsváriak Fotó: Facebook/Kolozsvári CFR

A CFR csütörtökön meglepetésre nagyon simán kikapott 3–0-ra a ciprusi Pafosz vendégeként az EKL rájátszásában, így nem jutott be a főtáblára. Dan Petrescu hamar rendezte a sorokat, és habár a vasárnapi bajnokin a hazaiaktól Iancu hagyta ki az első nagy lehetőséget, a vendégek első komolyabb helyzetükből gólt is szereztek, a veterán Deac talált be.

A szünetet követően nem talált magára a Farul, a CFR-től előbb Louis Munteanu hagyta ki a ziccerét, majd Bolgado volt eredményes egy szögletet követően, így nehéz helyzetbe került a házigazda. Jöttek is Gheorghe Hagi cseréi, de ők sem tudtak áttörést hozni a játékban. A végeredményt a csereként beállt koszovói támadó, Meriton Korenica állította be.

A CFR 3–0-ra nyert és feljött a negyedik helyre. A Farul szezonbeli negyedik vereségét szenvedte el, és így beragadt az alsóházba.

A nap korábbi meccsén nagyon úgy tűnt, hogy döntetlennel ér véget a Botoșani–Petrolul meccs, ám a hosszabbításban a vendégek kétszer is betaláltak, így megerősítették helyüket az első hatban, míg a moldvaiak úgy tűnik, idén is a kiesés elől fognak menekülni.