A kiállítások után a cserejátékosok szállították a Sepsi OSK győzelmét

Józsa Csongor 2023. július 21., 20:45

Egy-egy piros lap villant, több gólhelyzet kimaradt. A háromszékiek a végjátékban voltak eredményesek, így otthon tartották mindhárom pontot az FCU Craiova ellen.

Jól védekezett a vendégcsapat, egy szöglet után jött a gól Fotó: Pinti Attila

Pénteken délután a Sepsi OSK–FCU Craiova párharc indította a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának második fordulóját. Tavaly erről az összecsapásról sokat cikkeztünk. Ezúttal a vendégszurkolók szektora üresen maradt – így nem állt fenn az a veszély, hogy azok magyarellenes rigmusa miatt félbeszakadjon a meccs.

Ezzel szemben a hazaiak elnöki páholyából Diószegi László mellett Magyarország miniszterelnöke, Orbán Viktor szurkolt a kupagyőztesnek.

Jó ritmusban indult a mérkőzés, rögtön az elején egy szabadrúgást követően Păun fejelhetett igencsak szabadon középről, tízről a labda fölé szállt. Az oltyánok fokozatosan átvették a kezdeményezés, többet adogattak mezőnyben.

A kiegyensúlyozottág jellemezte az első félórát, igaz, hogy a házigazdák előtt adódott még egy remek lehetőség, Safranko közelről bólintott mellé. Túloldalt Bauza szúrta rá a tizenhatosról, ez is fölé zúgott.

A 43. percben ugyancsak Bauza lökete az oldalkapufát találta el, innen hagyta el a játékteret. A szünet előtt megfogyatkozott a vendégcsapat, Mascarenas csúnyán odalépett Rodriqueznek, aki nem is tudta folytatni. Villant a piros lap.

Az emberelőnyben játszó házigazdák rohamával kezdődött a második játékrész, az ellenlábasa egészen jól állta a sarat. Okosan, a védekezésre fektették a hangsúlyt, ezt pedig képtelen volt feltörni a piros-fehér együttes.

A 74. percben kiegyenlítődött a létszám, Matei ütemtelen belépője ellenfele lábszárát találta el, így kiállították. Tíz a tíz ellen folytatódott a játék.

Bălașa fejesét a léc alól tolta ki a hálóőr, a végjátékban pedig megélénkült a meccs, mindkét kapunál voltak gólszerzési lehetőségek, de az utolsó pillanatban vagy egy védő, vagy a kapus tisztázott.

A 89. percben aztán megtört a jég, egy szögletet jól tekert középre Aganovic, az ötösről Rondon védhetetlenül bólintotta a jobb alsóba (1–0).

Azaz, két cserejátékosa szállította a három pontot a Sepsi OSK-nak, ezzel pedig megszerezte első győzelmet az új kiírásban Liviu Ciobotariu együttese.