Hirdetés

A játékvezető kétszer is befújta, a Sepsi OSK mindkettőt értékesítette

Megszenvedett a Sepsi OSK, de ez három pontot ért a végén. Korábbi felvétel
Fotó: Pinti Attila

2022. szeptember 10., 15:21

A Sepsi OSK zsinórban három bajnoki vereség után a Chindia Târgovişte vendégeként lépett pályára a labdarúgó Szuperliga 10. fordulójában. Egyik csapat sem játszott jól, a háromszékiek két büntetőt is lőhettek, egyiknél sem remegett meg a lábuk.

2022. szeptember 10., 15:21

Remekül indulhatott volna a szombat kora délutáni találkozó a hazaiak számára, már az ötödik percben közel kerültek a gólszerzéshez: Popa távoli lövése kipattant Niczuly Rolandról, a kipattanóra Popadiuc érkezett, a labdát elérte, majd állítása szerint a piros-fehérek kapusa buktatta őt, de a játékvezető nem ítélt büntetőt.

A 19. minutumban ismét a Chindia veszélyeztetett, egy szélről bepasszolt labdára Popa csapott le teljesen üresen, viszont nem volt kellően határozott, Dumitrescu és Niczuly is közel került hozzá, elvették tőle a játékszert.

Az első valamirevaló lehetőség a 36. percben adódott a vendégek előtt, amikor Păun ellen követtek el szabálytalanságot a hazaiak a saját tizenhatosukon belül, büntetőhöz jutott a Sepsi. Rondón a tőle megszokott higgadtsággal lőtte be a tizenegyest, ezzel megszerezve az előnyt a piros-fehéreknek (0–1).

Azonban még a félidő előtt érkezett a válasz a Chindiától, egy jobb szélről beívelt labdára tökéletes ütemben ugrott fel Cooper és zavartalanul bólinthatott Niczuly kapujába, így 1–1-es állásnál vonulhattak szünetre a felek.

Hirdetés

A fordulást követően nagyon visszafogottá váltak a csapatok, egyik kapu sem forgott veszélyben, igazi gólszerzési lehetőséget nem is dolgoztak ki. A hajrában Rondón tört be szélről, megpróbálta visszapasszolni a labdát a második hullámban érkezőknek, viszont megtaposták a vádliját, így ismét tizenegyeshez jutott a Sepsi OSK.

Ezúttal Ion Gheorghe állt a labda mögé és ő sem hibázott, így alig 10 perccel a vége előtt ismét átvette a vezetést a háromszéki gárda (1–2).

A hátralévő időben a szentgyörgyiek csak a védelemre figyeltek és igyekeztek megtartani egygólos előnyüket, a 99. percben még büntetőért reklamált a hazai gárda, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot a Sepsi kapuja előtt, így maradt az 1–2-es végeredmény.

Videó: Orange Sport

A háromszékiek három elbukott bajnoki után ismét győzni tudtak, ezzel pedig ideiglenesen előreléptek a hetedik helyre.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 10. forduló:

Chindia Târgovişte–Sepsi OSK 1–2 (1–1).

Gólszerzők: Cooper (43.), illetve Rondón (37., büntetőből), Gheorghe (81., büntetőből).
Chindia: D. Moldovan – Orozco, Celea, Boldor, Ad. Ioniță – Vorobjovas, Akmatov (Passaglia 46.) – Neguț (Şerban 67.), Popadiuc (Dumitrascu 46.), Cooper (Grubac 54.) – D. Popa (Chamed 83.). Vezetőedző: Adrian Mihalcea.
Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ciobotariu, Ninaj, Dumitrescu – Rodriguez (Safranko 67.), Păun, Aganovici (Junior 83.) – Bărbuț (Gheorghe 62.), Rondón (Tudorie 82.), Ștefănescu. Vezetőedző: Cristiano Bergodi.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 10. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

FC Hermannstadt:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

Székelyhon

Beazonosította a rendőrség az udvarhelyszéki zászlórongálások gyanúsítottjait

Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.

`
Krónika

Oroszország ballisztikus rakétacsapást mért Mikolajivra, az ukránok orosz kőolajvezetéket robbantottak fel

Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.

Krónika

Csoma Botond: morális összeomlás, hogy vasgárdista propagandista versét szavalták a Nemzeti Katedrálisban

Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.

Főtér

Milyen következményekkel jár, ha a Lukoil kivonul Romániából? – hírek kedden

Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.

Ez is érdekelheti

Ez siralmas volt, eddigi legrosszabb arcát mutatta az FK Csíkszereda

Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.

A Farul nem kegyelmezett, megszakadt az FK Csíkszereda veretlenségi sorozata (videóval)

Sokkal jobb focit mutatott a Konstancai Farul az FK Csíkszereda ellen a labdarúgó Szuperliga odavágójának utolsó játéknapján. Dicséret illeti az újoncot, hiszen augusztus végétől nem kapott ki a pontvadászatban.

Vandálok rongálták meg a Sepsi OSK csapatbuszát Craiován

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.

Kétperces rövidzárlat okozta a CFR vesztét, a hosszabbításban fordított a Dinamo

A Kolozsvári CFR közel állt ahhoz, hogy megszakítsa gyenge sorozatát, de a Dinamo a hosszabbításban két perc alatt megfordította a meccset. A bukarestiek visszatértek a győzelmi útra, a kincses városiak tovább szenvednek.

Tengerparti kihívás: a Farul ellen folytatná veretlenségi sorozatát az FK Csíkszereda

A labdarúgó Szuperliga 15. fordulójában a tengerparton folytatja menetelését az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert és játékosai a Konstancai Farul elleni idegenbeli mérkőzés előtt beszéltek a várakozásokról és a céljaikról.

Rakosgatják, az FK Csíkszereda találkozójának kezdési időpontja is megváltozott

A Professzionális Labdarúgó Liga (LPF) változtatásokat eszközölt a Szuperliga 16. fordulójának programjában, amely a bajnokság alapszakaszának visszavágó körét nyitja meg. Az FK Csíkszereda a Dinamóhoz utazik ezen játéknapon.

Kelendők a román labdarúgók, komoly összegeket fizetnek értük

A Nemzetközi Sporttanulmányok Központja (CIES) friss elemzése szerint Románia a világ nyolcadik helyén áll abban a rangsorban, amely a saját nevelésű, 27 év feletti futballisták külföldi eladásából származó bevételeket vizsgálja.

Daniel Pancu a Kolozsvári CFR új vezetőedzője

A Kolozsvári CFR hivatalosan is bejelentette, hogy a csapat új vezetőedzője a 48 éves Daniel Pancu lett. A korábbi U21-es szövetségi kapitány szombattól veszi át az irányítást, a Dinamo elleni bajnokin még a Rus–Hoban páros ül a kispadon.

Elmaradt fizetések, mentális teher – aggasztó a helyzet a Szuperligában

Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság klubjainak majdnem fele tartozik a jelenlegi vagy korábbi játékosainak. Az anyagi gondok mentális terhet rónak a futballistákra, ezzel is magyarázható egyes csapatok gyenge teljesítménye.

Nyugodtan lehet sértegetni a játékvezetőket Romániában?

Ismét megbüntették az FCSB tulajdonosát, Gigi Becalit, miután a Kolozsvári CFR elleni mérkőzés után sértő kijelentéseket tett Sebastian Colțescu és Ovidiu Hațegan játékvezetőkre. A büntetés jelzésértékű: 5000 lej és egy figyelmeztetés.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!