A Sepsi OSK győzelemmel zárta a labdarúgó Szuperliga idei kiírását, az Universitatea Craiova otthonában a végjátékban szerzett találattal 1–0-ra nyert. A felsőházi rájátszás, így az összesítésben is a hatodik helyen végzett.
A háromszéki klubvezetés a mérkőzés előtti napon bejelentette, hogy a vezetőedző, Cristiano Bergodi ezen az összecsapáson ül utolsó alkalommal a kispadon. Az olasz szakember nem kívánta meghosszabbítani lejáró szerződését.
Bergodi 2021 októberétől volt a piros-fehérek edzője, vezetésével a klub a legjobb eredményeket érte el: kétszer hódította el a Román Kupát, egyszer pedig a Szuperkupát.
Román sportportálok szerint a Sepsi OSK ezen a héten bejelenti, ki lesz az új tréner.
A szaksajtó szerint két szakemberrel áll előrehaladott tárgyalásban a sepsiszentgyörgyi gárda. A favorit Liviu Ciobotariu, akinek megegyezése az FC Voluntari-al lejárt. Ő a pénteki Konferencia Liga-selejtezőt követően, amelyet csapata tizenegyesekkel elveszítette az FC U Craiova ellen titokzatosan nyilatkozott.
„A váltáson gondolkodom, van néhány ajánlatom külföldről. Nem tudom, van pár napom a döntésre, majd válaszolok” – mondta el a lefújást követően.
A másik befutó a legutóbb az Aradi UTA edzője, Bálint László György lehet. Az FK Csíkszeredánál is dolgozó trénernek jelenleg nincs csapata.
Hogy valójában kettejük között választanak-e, vagy lesz egy nevető harmadik, a napokban kiderül.
Ismert az a huszonkét klub kiléte, amelyik alkotja a soron következő évadban a labdarúgó másodosztályt. Most is két székelyföldi csapat van a mezőnyben. Igaz, hogy az FK Csíkszereda fennebb lépett, de helyére visszacsúszott a Sepsi OSK.
A Unirea Slobozia drámai bennmaradása után teljessé vált a Szuperliga következő idényének mezőnye. Három új csapat csatlakozik a legjobbakhoz, az FK Csíkszereda történelmi szezon előtt áll.
Száznyolcvan aláírással nyomatékosított petícióban kérik a parajdi vállalkozók és magánszemélyek Lénárd András vállalkozót, hogy vizsgálja meg annak lehetőségét, hogy a Csíkszeredában megtervezett Drakula park építése Parajd községben valósuljon meg.
Mintegy négymillió köbméter víz került a parajdi sóbányába, keresik a bányafalu alatt fekvő közeli helyszínt, ahol turisztikai értékkel is bíró sós tavat hozhatnának létre a bányából kiszivattyúzandó tömény sós vízzel.
Nem jelent meg újabb, a régi bánya hirtelen beszakadására utaló jel a vízzel elárasztott parajdi sóbányánál a csütörtöki mérések szerint – közölte Petres Sándor Hargita megyei prefektus.
Szombat reggel pedig újabb erdélyi városban láttak medvét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!