A hajrában valahogy kiszenvedte az FK Csíkszereda

Horváth Bálint Ottó 2022. november 12., 13:03 utolsó módosítás: 2022. november 12., 15:55

Egyenlítenie kellett, végig szenvedett az Ilfov megyei kiszállásán az FK Csíkszereda, de a hajrában szerzett találattal mégis behúzta a győzelmet, és ennek köszönhetően tovább őrzi helyét a felsőházban.

Kovács Lóránt csereként állt be, eldöntötte a mérkőzést. Korábbi felvétel Fotó: Pinti Attila

Kötelező volt a három pont begyűjtése a székelyföldi gárdának szombaton délelőtt Clinceni-ben az utolsó előtti helyen álló Konstancai Unirea vendégeként a labdarúgó 2. Liga 14. fordulójában.

Már az első percektől kezdve nagy fölényben játszott az FK, az első lehetőség Apró előtt adódott, akinek szabadrúgása nem okozott gondot a hazaiak kapusának.

A legnagyobb helyzeteket azonban a hazai játékosok hagyták ki, akik ellentámadások végén háromszor is betalálhattak volna.

Az első félidő közepére felerősödtek a csíki támadások, a 21. percben, Ivanovic lövése megpattant egy védő lábán, így a labda kevéssel elkerülte a kaput, Jelena pedig be is talált, de a gólt nem adták meg, mivel a partjelző úgy ítélte meg, hogy Jebari közeli beadásánál a labda elhagyta az alapvonalat. Az FK csatára szabályos találatot is szerezhetett volna, de a fejesét nem tudta a kapura irányítani.

A játék képével ellentétben a házigazda szerezte meg a vezetést, a 33. percben egy szögletnél a vendégek védői lemaradtak Pandeléről, aki üresen fejelhetett a hálóba.

Gyorsan válaszolhatott volna az FK, ismét Ivanovic volt a befejező, tekerését azonban a hazaiak kapusa kitornászta a felső sarokból.

Kiválóan indította a második játékrészt az FK Csíkszereda, Gál-Andrezly lekészítése után Panos bő húsz méterről lőtt védhetetlenül a kapuba.

Három perccel később a hazaiak is betaláltak, a gólt azonban a játékvezető érvénytelenítette, meglátása szerint Apróval szemben szabálytalankodtak.

Tovább küzdött a vezető gólért a csíkszeredai csapat, amely folyamatos nyomás alatt tartotta a kaput,

Jebari távoli próbálkozását fölé tolta a hazai kapus, majd szöglet után Apró fejese a felső lécen csapódott. Ezután sokáig nagy gólhelyzetetet nem sikerült kialakítania az FK-nak, jól zárt a hazai védelem, így a távoli lövésekre hagyatkoztak, ezek viszont pontatlanok voltak.

Aztán a hajrában mégis megszerezte a győztes találatot Dican Ferenc vezetőedző együttese, Vita Dániel pontos beadását a néhány perccel korábban csereként beállt Kovács Lóránt bólintotta a hálóba.

Az FK Csíkszereda két nyeretlen bajnoki után tudott újra nyerni, és ezzel a győzelemmel feljött a harmadik helyre, egyben megerősítette helyét a felsőházban. Legközelebb november 26-án lépnek pályára, amikor a Sellenberki SK-t fogadják.