Hirdetés

A felsőházat célozza meg a Sepsi OSK új edzője

Örömmel fogadta el a háromszékiek felkérését Cristiano Bergodi
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

2021. október 11., 13:07

Néhány nappal korábban már eldőlt, az elkövetkező időszakra Cristiano Bergodi veszi át a vezetőedzői munkával járó felelősséget a hazai élvonalban érdekelt Sepsi OSK labdarúgócsapatánál. Az olasz szakember megérkezett Sepsiszentgyörgyre, és a szombati bajnokin a piros-fehéreket már ő irányítja a kispadról.

2021. október 11., 13:07

Mivel a székelyföldi együttes az új idény első részében elváráson alul teljesített, a háromszéki klub vezetősége úgy döntött, megválnak korábbi edzőjüktől, és Leo Grozavu helyét Cristiano Bergodi veszi át a kispadon. Az új szakember otthonosan mozog a román futball világában, hiszen a Sepsi OSK lesz a kilencedik csapat a hazai élvonalban, amelynek irányítását elvállalta. Legutóbb az Universitatea Craiova edzőjeként tevékenykedett, de megfordult még olyan élcsapatoknál is, mint az FCSB vagy a Kolozsvári CFR.

A Sepsi OSK kispadján pedig szombaton az FC Voluntari ellen mutatkozhat be, egy olyan együttes ellen, amelynek korábban másfél évig volt vezetőedzője.

Hirdetés

Az új szakvezetőt hétfőn délelőtt sajtótájékoztatón mutatta be a klub vezetősége, Diószegi László tulajdonos pedig kihangsúlyozta, olyan edzőt kerestek, aki már dolgozott hazai kluboknál és ismeri a román labdarúgást, ezért esett a választás Cristiano Bergodi személyére.

„Pontokra van szükségünk a bajnokságban, hogy visszakapaszkodjunk a legjobb hat közé, ahol a helyünk van. Volt egy hetünk, hogy gondolkodjunk, és arra a következtetésre jutottunk, hogy Bergodi úr a megfelelő választás, teljes bizalommal vagyunk iránta, hogy vele teljesíteni tudjuk a célkitűzésünket” – fogalmazott Diószegi László.

Kapcsolódó

Az olasz szakember megköszönte a megelőlegezett bizalmat, és egyben kiemelte, nem volt nehéz döntést hoznia, sikerült nagyon hamar megegyezni a klub vezetőségével, örömmel vállalta el a felajánlott lehetőséget.

Cristiano Bergodi továbbá úgy vélekedett, a klub és a saját célkitűzése egybeesik, amikor azt abban határozzák meg, hogy a csapatnak be kell jutnia a felsőházba, és szeretne mindjárt az első mérkőzésen győzelemmel bemutatkozni.

„Köszönöm a vezetőség bizalmát, és elmondhatom, szívesen jöttem vissza a román bajnokságba, ahol az elmúlt négy-öt évben, amíg itt dolgoztam, magam is láthattam, hogy ennél a klubnál komoly munka zajlik, hiszen évente sikerült szintet lépniük. Az idén történt egy kis botlás, de még mindig van időnk fennebb kapaszkodni, és bár még ettől távol állunk, biztos vagyok abban, hogy egy ilyen, minden szempontból stabilan álló klubnál nem lehetetlen vállalkozás odaérni a felsőházba.

Olaszországból is követtem a csapatot, és úgy gondolom, Leo Grozavu az elmúlt két évben nagyszerű munkát végzett. A játékosok nagy részét ismerem, ebben a keretben még nagy lehetőségek rejlenek, ezért bízok abban, hogy közösen jó munkát fogunk végezni.

Nem kell gyökeresen megváltoztatni mindent, nincs is idő erre, hiszen szombaton már bajnoki meccset játszunk, de nyilván én is hozom magammal az elképzeléseimet, az ötleteimet, amelyeket lassan-lassan igyekszem majd beépíteni a csapat játékába”

– nyilatkozta Cristiano Bergodi, a szentgyörgyiek új vezetőedzője.

Hadnagy Attila, a Sepsi OSK igazgatója fontosnak tartotta megköszönni Leo Grozavu munkáját, akinek távozásával a klub életében lezárult egy olyan korszak, amelynek ideje alatt történelmet írtak azzal, hogy nemzetközi szinten is bemutatkozhattak. Megérett azonban az idő a változásra, és meglátása szerint Cristiano Bergodi személyében a csapat irányításával egy felkészült, tapasztalt szakembert bíztak meg, aki már bizonyított, és aki képes kiaknázni a jelenlegi játékoskeretben rejlő lehetőségeket.

Bergodival érkezik Luigi Ciarlantini másodedző és Ionel Colonel erőnléti edző, továbbá Ilyés Róbert és Kulcsár László is marad a szakmai stábban.

Kapcsolódó

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljesítményükkel feltették Romániát a snowboard térképére a székelyföldi hódeszkások

Befejeződött a milánói-cortinai téli olimpia a székelyföldi hódeszkások számára: Mandel Kata és Bartalis Henrietta tisztes helytállással zárta a snowboard crossz versenyt. Az élmény örök, a cél pedig már a négy év múlva esedékes folytatás.

Leváltotta vezetőedzőjét a Gyergyói Hoki Klub

Nem maradt következmények nélkül a piros-fehérek kínos veresége a jégkorong Román Kupa elődöntőjében. A Gyergyói Hoki Klub elköszönt Markus Juurikkala vezetőedzőtől. Helyére a korábbi tréner Szilassy Zoltán tér vissza, vasárnap már ő dirigál a kispadon.

Székelyhon

Marosvásárhelyről riasztottak helikoptert a hétéves gyermekhez, akire szénabála esett

Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.

`
Krónika

Négyen meghaltak, több mint egy tucatnyian megsérültek egy panziótűzben

Négyre emelkedett a budakeszi panziótűz halálos áldozatainak száma, az egyik életveszélyes sérült a kórházban életét vesztette – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Facebook-oldalán pénteken.

Krónika

Brutális gyilkosság Kalotaszegen: egy nap alatt elfogták a feltételezett elkövetőt

Az egész falut megrázta egy 65 éves férfi meggyilkolása Magyarlónán: a holttestet szombaton találták meg a rendőrök, és azonnal nagyszabású nyomozás indult az elkövető felkutatására.

Főtér

Bolojan évekre közegészségügyi munkára kötelezné a frissen végzett orvosokat – hírek kedden

Az állam pénzén kaptál orvosi diplomát? Akkor dolgozz vagy öt évig állami kórházban! Gyereket nevel az egyik alkotmánybíró, ötödször is halaszthatják a döntést a bírák nyugdíja ügyében. Összeomlás szélén a romániai ingatlanágazat.

Ez is érdekelheti

Ilyés Róbert: vannak jó meccseink, de nagyon gyengék is

A kolozsvári vereséget követően az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert elismerte, az U megérdemelten nyert. Szerinte a balszerencse is szerepet játszott az eredmény alakulásában. Továbbra sem mondott le az élvonalban való bennmaradásról.

Szűk negyedóra alatt kivégezte magát az FK Csíkszereda (videóval)

Kifejezetten jól kezdte a Kolozsvári U elleni idegenbeli mérkőzést az FK Csíkszereda. Az első félidő középén viszont szétesett a csapat, négy találatot is kapott. Ezzel megpecsételődött a sorsa, a szünet után pedig csak a becsületgólra futotta.

Kolozsváron is folytatná menetelését az FK Csíkszereda

Megterhelő sorozat végéhez ér az FK Csíkszereda, amely három győzelemet követően a Kolozsvári U vendégeként folytatja szereplését a labdarúgó Szuperliga 27. fordulójában, abban a párharcban, ahol ősszel megszerezte története első élvonalbeli sikerét.

Döbbenetes: csődvédelem alá került a felsőházra hajtó klub a Szuperligában

Teljesen váratlanul csődvédelem alá helyezték a Galaci Oțelul labdarúgóklubot, miután a helyi bíróság jóváhagyta a csapat volt játékosának kérését egy kisebb összegű tartozás miatt.

Az FK Csíkszereda védelmére kelt a polgármester

Új fejlemény történt az FK Csíkszeredára kirótt súlyos pénzbírság ügyében. Korodi Attila, a város polgármestere hivatalos levélben fordult a Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vezetőségéhez, amelyben a klubot érintő fegyelmi szankciók felülvizsgálatát kéri.

Csillagászati összegre büntették az FK Csíkszeredát

Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.

Az idegenlégiósok magyarul tanulnak, a fiatalok értettségire készülnek az FK Csíkszeredánál (videóval)

Pályán és tanteremben is fejlődnek az FK Csíkszereda játékosai: a külföldiek magyarul tanulnak, az akadémisták a román érettségire hangolnak.

A felsőházért küzd új csapatával a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda korábbi alapembere

Hosszú évekig meghatározó játékos volt a két székelyföldi labdarúgócsapatnál a szlovák Gál-Andrezly Peter, aki a hazai másodosztályban folytatja, a Nagyváradi Bihar FC-vel kötött szerződést.

Sokba kerülhet a Dinamónak a „Ki a magyarokkal az országból!” rigmus

A fegyelmi bizottság elé hívták a házigazda Bukaresti Dinamo illetékeseit az U Craiova elleni bajnokin történt incidensek miatt. Kovács István megállította a mérkőzést a magyarellenes megnyilvánulások miatt.

Az FK Csíkszereda gólvágója és kapusa is a forduló legjobbjai között

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) a székelyföldi együttes két játékosát is beválasztotta az alapszakasz 26. fordulójának csapatába.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!