Pénteken hivatalossá vált, hogy a román futballban jártas olasz szakember, Cristiano Bergodi készíti fel ezentúl a Sepsi OSK együttesét. Az 56 éves itáliai trénerrel a sajtóhíreknek megfelelően sikerült megállapodnia a háromszéki labdarúgóklub vezetőségének, az új edző hétfőtől áll munkába a piros-fehéreknél.
„A Sepsi OSK vezetősége a mai napon megegyezett Cristiano Bergodival, aki hétfőtől (október 11.) látja majd el a Sepsi OSK vezetőedzői feladatait. A megállapodás a 2021–2022-es idény végéig szól, egy év hosszabbítási opcióval” – olvasható a háromszékiek Facebook-oldalán.
Bergodi tucatnyi csapatot irányított már edzői karrierje során, csak a román élvonalban nyolc különböző klubnál – Bukaresti Național, Kolozsvári CFR, Bukaresti Rapid, Jászvásári Poli, Bukaresti Steaua, Marosvásárhelyi ASA, FC Voluntari és legutóbb Universitatea Craiova – dolgozott. Hazájában az Imolese, a Sassuolo, a Modena, a Pescara és a Brescia edzője volt.
Pályafutása egyetlen trófeáját edzőként a Rapiddal nyerte, a bukaresti csapattal 2007-ben hódította el a Román Szuperkupát.
Cristiano Bergodi az első olyan vezetőedző a Sepsi OSK 2011-es fennállása óta, aki nem Romániában született. Korábban Leo Grozavu, László Csaba, Eugen Neagoe és Valentin Suciu, illetve megbízott vezetőedzőként rövid ideig Nagy Sándor, Marin Barbu irányította a csapatot.
A jelenlegi megbízott trénerrel, Ilyés Róberttel a Sepsi OSK 3–1-re nyerte meg pénteken a Brassói FC elleni felkészülési mérkőzést.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén az üzemanyagpiaci válsághelyzettel kapcsolatos sürgősségi rendeletet.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
A 26. Kolozsvári Biológus Napok panelbeszélgetésének előadói a tudománynak az igazságon túli világban való helyéről beszélgettek. Spoiler: nem rózsás a helyzet.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!