Érdekesség, hogy a háromszéki klub 2018 márciusában ugyancsak az Ilfov megyeiek ellen avatta fel az élvonalban a felújított Szemerja-lakótelepi stadiont. Az a mérkőzés 2–2-es döntetlennel zárult a bajnokság alsóházi rájátszásában, és Diószegi László reméli, hogy ha időben helyreállnak a dolgok a klub háza táján, ezúttal sikerül megszerezni a győzelmet.
A jelenlegi szabályok szerint a stadion befogadóképességének 50 százalékában lehetnek nézők azokon a településeken, ahol nem érte el a hat ezreléket a fertőzöttek száma.
A kormány múlt hét végén meghozott döntései nyomán csak a beoltottak és a betegségen átesett személyek vehetnek részt a mérkőzéseken, tehát nagyjából négyezer néző foglalhat helyet az új stadion lelátóin.
Mivel azonban Székelyföldön alacsony a beoltottak száma, vélhetően ennél jóval kevesebben látogatnak majd ki az új stadionban rendezendő első mérkőzésre.
„Amikor már azt hittem, hogy végre valamelyest normalizálódik a helyzet és újra megtelhetnek a stadionok, az újabb szigorításokkal sajnos egyre inkább térünk vissza a korábbi állapotokhoz” – fejezte ki sajnálatát a klubelnök.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!