A székelyföldi lányok Székesfehérváron vendégszerepeltek, ahol egygólos győzelmet arattak. A találkozót követően Kollár Péter, az FK Csíkszereda vezetőedzője a következőket nyilatkozta az FK Csíkszereda honlapjának: „A letámadásaink jól sikerültek, kicsit jobban mozogtunk, több veszélyt jelentettünk az ellenfél kapujára. De még mindig rengeteg a pontatlanság, és ki nem kényszerített hibánk is volt több. Remélhetőleg napra-napra, hétről-hétre sikerül előrelépni, mert nagyon sok van a lányokban, és én hiszek bennük”.
Ez volt az FK Csíkszereda női csapatának második felkészülési mérkőzése idén nyáron, az elsőn 2–0-s vereséget szenvedett a Puskás Akadémia együttesétől. A csíki lányok szombaton a Budaörs ellen zárják a magyarországi edzőmeccsek sorát.
Az elmúlt szezonban a Puskás Akadémia a 4., a Fehérvár FC pedig a 9. helyen végzett a magyar élvonalbeli labdarúgó bajnokságban. A Budaörs idén jutott fel az augusztus 19-én rajtoló a Simple Női Ligába.
A román labdarúgó 1. Liga küzdelemsorozata a tervek szerint augusztus 26-án kezdődik.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Kedd este hat óra körül óriási robajjal omlott össze a szilágycsehi református templom tornya. A felújítás alatt álló templom tornyának megerősítését a munkálatokat végző kolozsvári cég szakembereinek javaslatára belülről már megtámasztották.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!