A büntetőt belőtte, emberhátrányban kivédekezte az FK Csíkszereda

Józsa Csongor 2022. szeptember 03., 13:08 utolsó módosítás: 2022. szeptember 03., 13:44

Hatalmasat küzdött, egy félidőnyit Jelena kiállítását követően egy emberrel kevesebbel játszva nyert az FK Csíkszereda azon a játéktéren, ahol kevesen voltak képesek a 2. Ligában.

Minden volt a meccsen, sokat érő győzelmet aratott a Csíkszereda Fotó: Pinti Attila

A listán élen állóhoz utazott szombaton délelőtt az FK Csíkszereda a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának ötödik fordulójában. Az Unirea Slobozia közel egy éve nem szenvedett vereséget hazai környezetben, az idei évadban is három győzelem mellett egy döntetlent jegyzett.

Az időjárás nem éppen a focinak kedvezett, esőben vágtak neki a felek a találkozónak, a játéktéren is több helyen meg volt állva a víz. A házigazdák az első pillanattól kezdeményeztek, előbb Toma szögletét Ibrian fejelte kicsivel mellé, majd Boțogan közeli próbálkozását védte Gyenge.

Az első negyedórát követően kiegyenlítődött a játék, ezt kihasználva a székelyföldiek is megindítottak pár támadást. A 23. percben Ivanovici két védő szorításában tört be a büntetőterületbe, szabálytalankodtak ellene. A megítélt tizenegyest Kovács Lóránt magabiztosan lőtte a bal alsóba (0–1).

Ezt követően a pihenőig csak a Slobozia veszélyeztetett, két ízben is közel voltak, hogy kiegyenlítsenek, Gyenge jól állta a sarat, mikor ő is verve volt, akkor Apró tisztázott a gólvonalról.

A 42. percben Jelena a félpályánál akasztotta el az ellenlábas játékosát, sárga lapot kapott érte, mivel ez a második figyelmeztetése volt, így villant a piros lap, megfogyatkozott az FK Csíkszereda. A szünetig azért kihúzták, maradt a 0–1 az eredményjelzőn.

A második félidő elejét alaposan megnyomta az Unirea, már a 47. percben forró pillanatok voltak a csíkszeredaiak kapujánál, egy lövés után Gyenge kezéből kicsúszott a vizes labda, amely nem a hálóba hullott, hanem a felső kapufa fölött hagyta el a játékteret.

Hatalmasat küzdött a Dican Ferenc által irányított gárda, jól zárta a területeket, sok erőkifejtés kellett az ellenlábasnak, hogy ott legyen a kapunál. A percek pedig peregtek – ennek pedig a vendégek örülhettek.

A végjátékban már tíz a tíz ellen játszottak a felek, a 81. percben Crucerut állították ki. Pár pillanatra rá Apró rúgott a labda mellé, de ez Bolohant is megtévesztette, pedig ziccerben rúghatta volna kapura.

Gyengének még két ízben védenie kellett, nagy csatát nyert meg az FK Csíkszereda, ott nyert, ahol kevesen tudtak még csak pontot is szerezniük. A bajnokságot két vereséggel indító klub zsinórban a harmadik diadalát zsebelte be, így közeledik az élboly felé.