Rövid volt a cserepadja a vendég FK Csíkszeredának a szombat délutáni mérkőzésen, Kollár Péter vezetőedző különböző okok miatt kilenc játékosát – Balog Boglárka kapust, illetve Albu Erikát, Antal Anitát, Feketevízi Tímeát, Mitri Ritát, Nagy Melindát, Orbán Arankát, Szabova Szófiát és Tóbik Melániát – kellett nélkülöznie, de az ott helyet foglaló Orbán Aranka és Balázs Csilla sem tudott pályára lépni.
Ennek ellenére az FK Csíkszereda uralta a találkozót az elejétől a végéig.
Az első félidőben a csíki támadások les vagy a szebeni kapus bravúrjai miatt nem fejeződtek be góllal. Az első játékrész ráadásában a hazai alakulat egy könnyen megítélt szabadrúgáshoz jutott a vendég kaputól mintegy 22 méterre, és ezt Raluca Dinescu mesterien a jobb felső sarokba tekerte (1–0).
Szünet után folytatódott a csíki mezőnyfölény, és az FK Csíkszereda a bekapott gólra öttel válaszolt.
Az 50. percben Magyarics Zoé egy kapu előtti kavarodásból lőtte közelről a hálóba a labdát (1–1), majd a kevéssel ezután Herczeg Andrea szögletrúgása a házigazdák kapujának hosszú sarkában kötött ki (1–2). A 67. percben a frissen beállt Anabelle Nombot harcolt ki büntetőt, amelyet Herczeg Andrea magabiztosan értékesített (1–3), majd tíz perccel később Magyarics jobb oldali beadását a jó ütemben érkező Ana Maria Vlădulescu közelről a kapuba lőtte (1–4). A ráadásra is maradt egy találat, a 92. percben Szőke Eszter mintegy 20 méterről védhetetlen löketet eresztett meg a hosszú sarokba (1–5).
Az FK Csíkszereda a következő fordulóban a szintén újonc Gyulafehérvári Unirea együttesét fogadja.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Teljesen megsemmisült egy mintegy 200 négyzetméteres épület a hétfő hajnalban keletkezett tűzben Madéfalván. A lángokat csaknem háromórás beavatkozás után sikerült megfékezni.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Augusztus 1-jén délután a gázolaj literenkénti ára már 11 lejhez közelített, miután néhány nappal korábban átlépte a 10,5 lejes határt.
Továbbá: megfeneklett egy svájci kirándulóhajó a Dunán, mert elillant alóla a víz. És egy bírónő jogtalanul próbált elcsípni egy legfelsőbb bírósági posztot, aztán mikor rajtakapták, elpárolgott.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!