A bekapott gólra öttel válaszolt az FK Csíkszereda női csapata

Dobos László 2024. augusztus 24., 20:18 utolsó módosítás: 2024. augusztus 25., 00:11

Magabiztos győzelemmel kezdte a román női labdarúgó Szuperligát az FK Csíkszereda. A székelyföldi lányok szombaton délután négy gólos különbséggel nyertek Nagydisznódon, az újonc Nagyszebeni FC Hermannstadt otthonában.

Herczeg Andrea két találattal vette ki részét a sikerből. Korábbi felvétel Fotó: Borbély Fanni

Rövid volt a cserepadja a vendég FK Csíkszeredának a szombat délutáni mérkőzésen, Kollár Péter vezetőedző különböző okok miatt kilenc játékosát – Balog Boglárka kapust, illetve Albu Erikát, Antal Anitát, Feketevízi Tímeát, Mitri Ritát, Nagy Melindát, Orbán Arankát, Szabova Szófiát és Tóbik Melániát – kellett nélkülöznie, de az ott helyet foglaló Orbán Aranka és Balázs Csilla sem tudott pályára lépni.

Ennek ellenére az FK Csíkszereda uralta a találkozót az elejétől a végéig.

Az első félidőben a csíki támadások les vagy a szebeni kapus bravúrjai miatt nem fejeződtek be góllal. Az első játékrész ráadásában a hazai alakulat egy könnyen megítélt szabadrúgáshoz jutott a vendég kaputól mintegy 22 méterre, és ezt Raluca Dinescu mesterien a jobb felső sarokba tekerte (1–0).

Az FK Csíkszereda kezdője a Hermannstadt ellen •  Fotó: FK Csíkszereda
Az FK Csíkszereda kezdője a Hermannstadt ellen Fotó: FK Csíkszereda

Szünet után folytatódott a csíki mezőnyfölény, és az FK Csíkszereda a bekapott gólra öttel válaszolt.

Az 50. percben Magyarics Zoé egy kapu előtti kavarodásból lőtte közelről a hálóba a labdát (1–1), majd a kevéssel ezután Herczeg Andrea szögletrúgása a házigazdák kapujának hosszú sarkában kötött ki (1–2). A 67. percben a frissen beállt Anabelle Nombot harcolt ki büntetőt, amelyet Herczeg Andrea magabiztosan értékesített (1–3), majd tíz perccel később Magyarics jobb oldali beadását a jó ütemben érkező Ana Maria Vlădulescu közelről a kapuba lőtte (1–4). A ráadásra is maradt egy találat, a 92. percben Szőke Eszter mintegy 20 méterről védhetetlen löketet eresztett meg a hosszú sarokba (1–5).

Az FK Csíkszereda a következő fordulóban a szintén újonc Gyulafehérvári Unirea együttesét fogadja.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 1. forduló:

Nagyszenbeni FC Hermannstadt–FK Csíkszereda 1–5 (1–0).

Gólszerzők: Raluca Dinescu (45+2.), illetve Magyarics Zoé (50.), Herczeg Andrea (58. és 67., a másodikat büntetőből), Ana Maria Vlădulescu (77.) és Szőke Eszter (90+1.).

FC Hermannstadt: Nicoleta Adam – Maria Constantinescu, Ioana Popa (Roxana Frățilă, 89.), Andreea Marinescu, Maria Băilă, Daria Muntean (Diana Oanea, 89.), Raluca Dinescu, Ana Maria Crețoiu (Antonia Stanea, 89.), Roxana Mărgărit (Arsenie Iris, 55.), Ștefania Răchițan (Roxana Bocăniciu, 89.) Denisa Chirilă. Stáb: Dan Călinescu (vezetőedző), Dorel Zbârcea (orvos) és Octavian Budică (a csapat képviselője).
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Szentes Szabina (Annabelle Nombot, 64.), Balázs Eszter, Haraszti Fanni, Geréd Erika, Magyarics Zoé, Nyéki Anna, Herczeg Andrea, Fülöp Boglárka (Eros Teodóra, 80.), Ana Maria Vlădulescu, Szőke Eszter. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Mikó László (gyúró), Gál Ervin (a csapat képviselője).
Játékvezetők: Matei Șerban, Robert Meres és Cătălin Man (mindhárman Kolozsvár). Megfigyelő: Marian Cătănescu (Craiova).