A bardociak nyerték az erdővidéki rangadót, lerázták a barótiakat

Sebestyén Ervin 2024. március 19., 10:26 utolsó módosítás: 2024. március 19., 10:30

Barótra látogatott az eddig hibátlan mérleggel rendelkező Bardoci Príma a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 15. fordulójában. A vendégek 3–1-re nyertek, így már hat pontos előnnyel vezetik a pontvadászatot.

A bardociak már hat pontos előnnyel vezetik a pontvadászatot a barótiak előtt. Korábbi felvétel Fotó: Tókos Csaba

Szombaton délután népes közönség előtt rendezték meg Baróton az erdővidéki rangadót, mindkét csapat szurkolótábora szép számban látogatott ki a találkozóra. A meccset megelőzően mindössze három egység volt a különbség a felek között, a hazaiak egy győzelemmel beérhették volna riválisukat.

Nagyszerű csatát vívott a két gárda, a vártnak megfelelően igazi parázs mérkőzés volt, amelyet végül a Bardoci Príma 3–1-re megnyert, így hat ponttal áll már a BVSC előtt.

A harmadik pozíciót Szitabodza foglalja el, amely hazai pályán nagyon szoros meccsen 2–1-es győzelmet aratott Gelence ellen, a negyedik zágoni csapat szintén nehezen gyűjtötte be a három egységet, de végül 1–0-s sikert aratott Perkővel szemben.

Kovászna együttese erődemonstrációt tartott, az eddig halványan szereplő Uzont 8–1-re verte, míg a nagyajtaiak érvényesítették a papírformát Bodzafordulóval szemben és 3–1-re győztek. A Szentkatolna–Papolc párharc nem eredményezett gólt, nem úgy, mint a Maksa–Árkos csata, ahol a vendégek 5–1-re nyertek. Ebben a fordulóban Csernátonnak nem volt ellenfele.

A következő játéknapon az éllovas Bardoci Príma Nagyajtára látogat, a második helyen álló Barót VSC a csernátoniak vendége lesz.