Valentin Suciu több mint négy év közös küzdelem után állt fel az FK kispadjáról. A szakvezető 2018 januárjában érkezett a csíkszeredai klubhoz, kezdetben az U17-es csapatot edzette, majd ugyanazon év nyarától, már a felnőtt együttest irányította.
Vezetésével az FK Csíkszereda története legnagyobb sikereit érte el felnőtt szinten, a 2018-as Románia Kupában a Dinamo elleni emlékezetes győzelemmel, majd a második ligába való feljutással, tavaly pedig a felsőházi rájátszásban elért ötödik hellyel.
Az idei bajnokság borzasztóan kezdődött, sorozatban öt vereséggel, de ezt követően a gárda a legjobb tíz közé küzdötte fel magát és az alapszakasz végén közel álltunk ahhoz, hogy ismét b jussunk a felsőházi rájátszásba. Szombaton, hajszállal ugyan, de lemaradtunk a playoff-ról és a hetedik helyről várjuk a folytatást, de ezúttal Vali nélkül – olvasható az FK Csíkszereda honlapján.
A távozó edző úgy nyilatkozott, sajnálja, hogy nem sikerült bejutni a felsőházba, és sajnálja a szurkolókat is, mert nagyon bíztak bennük, itt voltak, buzdítottak, ami tőlük tellett mindent megtettek. Kár, hogy csak most tudtak jönni a meccsekre, mert hosszú időszakon keresztül meg volt vonva az, hogy a csapat mellett lehessenek és ez sokszor a csapatra is kihatott. Emiatt furcsa is volt nekünk, hogy ismét nézők előtt játszunk, hogy szurkolótáborunk is van, sőt nagyon szép szurkolótábor.
– fogalmazott Valentin Suciu
Arra a kérdésre, hogy milyen szájízzel távozik Csíkszeredából, azt mondta, mivel nem sikerült a felsőházba jutni, savanyú. De, az eltöltött négy év mondhatom, hogy nagyon szép volt, jóval-rosszal egyaránt. Sokkal több a pozitívum, mint a negatívum, mert olyan embereket találtam itt, akikkel tudtam dolgozni, egyezni. Nem biztos ugyan, hogy mindig egy hullámhosszon voltunk, de ez a családban is rendszerint így van. Mondhatom, hogy tényleg egy családot találtam itt”.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!