Hirdetés

A bajnok legyőzése után a bukaresti vizsgát is teljesítené a Sepsi OSK

A Rapid a bajnoki címért, a Sepsi OSK a felsőházért, majd a minél előkelőbb helyezésért küzd az új szezonban
Fotó: Facebook/FC Rapid

A mezőny egyik legkeményebb csapata ellen kezdi a labdarúgó Szuperliga új szezonját a Sepsi OSK, pénteken este a Bukaresti Rapid otthonában játszik. Liviu Ciobotariu vezetőedző gárdája a Szuperkupa-győzelem után három ponttal indítana a bajnokságban.

A bajnoki rajtot megelőzően a Sepsi OSK már túl van egy hivatalos mérkőzésen, amelyet meg is nyert, múlt hétvégén 1–0-ra legyőzte a bajnoki címvédő Konstancai Farult a Ploiești-en rendezett Szuperkupában, és ezzel elhódította a klub negyedik trófeáját.

Hirdetés

Liviu Ciobotariu, a Sepsi OSK vezetőedzője a Rapid elleni kiszállást felvezető sajtótájékoztatón elmondta, fontos volt, hogy sikerrel vették a Szuperkupa-mérkőzést, de sokat nem ünnepeltek, mert másnap már edzést tartottak.

A játékosok koncentráltak és tudatosítják azt, hogy mindegyik meccs mennyire fontos számunkra, ezért erőnlétileg és mentálisan is felkészültek vagyunk”

– fogalmazott Ciobotariu.

A szakvezető szerint fontos vizsga vár rájuk Bukarestben, de nagyon szeretnének pozitív eredményt elérni, ideális lenne a három pont megszerzése. Az ellenfélről megjegyezte, hogy a Rapid minőségi és nagy tapasztalattal rendelkező játékosokból áll, akik közül néhányan belföldön és külföldön, illetve a román válogatottban is bizonyítottak, ebben a szezonban pedig nagy célokat tűztek ki, a bajnokság megnyeréséért küzdenek.

Liviu Ciobotariu szerint fontos vizsga vár rájuk Bukarestben, de nagyon szeretnének pozitív eredményt elérni, ideális lenne a három pont megszerzése •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Liviu Ciobotariu szerint fontos vizsga vár rájuk Bukarestben, de nagyon szeretnének pozitív eredményt elérni, ideális lenne a három pont megszerzése
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

A sors fintora, hogy a Sepsi OSK éppen előző edzője, a csapattal két Román Kupát és egy Szuperkupát nyert Cristiano Bergodi ellen kezdi a bajnokságot, aki az előző idény lejártával távozott a klubtól.

Az olasz mestert múlt hétvégén nevezték ki a Rapid új vezetőedzőjének, ahol Adrian Mutut váltja a kispadon, aki megegyezett az azeri Neftci Baku együttesével. Ennek kapcsán Liviu Ciobotariu közölte, hogy Cristiano Bergodi ugyan nagyon jól ismeri a hazai bajnokságot és a sepsiszentgyörgyi csapat játékosait, ez biztos előnyt jelent, de mivel csak néhány napja érkezett a fővárosiakhoz és kevés ideje volt együtt edzeni velük, akár hátrány is lehet számára.

Dumitrescu is hosszabbított

Kevéssel azután, hogy az egyik legkeresettebb középpályás, Nicolae Păun új megállapodást között a Sepsi OSK-val, a klub bejelentette, hogy Andres Dumitrescu is meghosszabbította a szerződését, a 22 éves balhátvéd 2026 nyaráig egyezett meg a háromszéki vezetőséggel.
Dumitrescu 2020 telén csatlakozott a Sepsi OSK keretéhez, két és fél idény alatt 78 mérkőzésen lépett pályára, két találat és öt gólpassz szerepel a neve mellett.

A Sepsi OSK-nál rögtön egy trófea megnyerésével bemutatkozott szakember nagyon kiegyensúlyozott bajnokságra számít. Mint mondta, minden csapat erősödött, az előző szezon első hat helyezettje mellett azok a csapatok, amelyek nem szerepeltek a felsőházban, nagyon jó igazolásokat hajtottak végre.

Dumitrescu 2026 nyaráig egyezett meg a sepsiszentgyörgyi klubbal •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Dumitrescu 2026 nyaráig egyezett meg a sepsiszentgyörgyi klubbal
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Ciobotariu rámutatott, személyes célja, hogy minél több pontot gyűjtsenek, a csapaté pedig az, hogy ezáltal bejussanak a felsőházi rájátszásba, ahol majd minél fennebb akarnak végezni a ranglistán, de lépésről lépésre kell haladniuk, mert nagyon sok és nehéz összecsapás vár rájuk.

Az 52 éves szakvezető megköszönte a csapat szurkolóinak, hogy szép számban és végig buzdították őket Ploiești-en a Szuperkupa-mérkőzésen, ez nagyon nagy segítséget jelentett, és azt üzente, hogy bízzanak a csapatban és a klubban, mert minden tőlük telhetőt megtesznek annak érdekében, hogy a szezon során jó eredményeket érjenek el és örömöt okozzanak nekik.

A Bukaresti Rapid–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK találkozó a Szuperliga nyitófordulójában pénteken 21 óra 30 perctől Sebastian Colțescu játékvezető sípjelére kezdődik a Giulești Stadionban, a Digi Sport 1, az Orange Sport 1 és a Prima Sport csatornák élőben közvetítik.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 1. forduló

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Székelyhon

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

`
Krónika

„Ki másban bízhatnánk?” Céltudatosak az erdélyi levélszavazók a kolozsvári főkonzulátuson

Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.

Krónika

Isten érintésének köszönhetően lehet jó az ember – László Attila főesperes-plébános a húsvét lelkiségéről 1.

A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Két nagy visszatérő a székely csapatok erőfelmérőjén

A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.

Gólzáporos edzőmeccset játszott egymással a Kolozsvári CFR és a Marosvásárhelyi ASA

Öt találat esett a házigazda CFR és a Marosvásárhelyi ASA közötti szombati barátságos mérkőzésen, amelyen a kolozsváriak 3–2-re nyertek.

Aktívan és közösen tölti a szünetet az FK és a Sepsi OSK

Habár a labdarúgó-világbajnokság selejtezői miatt két hétig szünetelnek a honi pontvadászatok, a székelyföldi csapatok aktívan és közösen töltik az időszakot, felkészülési mérkőzést játszanak egymással.

Meccs közben lecserélték a játékvezetőt, szoros a kiesési harc a Szuperligában (videóval)

Hétfőn este az Unirea Slobozia–Galaci Oțelul összecsapással zárult a labdarúgó élvonal alsóházi rájátszásának második fordulója. A hazaiak kétszer is vezettek, a sípmester lesérült a szünet előtt.

Bajkó Barna: volt erőnk visszajönni a meccsbe

Az utolsó percekben mentett pontot az FK Csíkszereda a Konstancai Farul ellen az alsóházi rájátszásban. Az 1–1-es döntetlen után edzők és játékosok értékelték a küzdelmes találkozót.

A csereemberek villanásai, a legvégén egyenlített az FK Csíkszereda (videóval)

Sokáig hiányzott a gól a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának mérkőzésén. A Konstancai Farul szerezte meg a vezetést, a ráadás negyedik percében erre válaszolt az FK Csíkszereda.

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!