HIRDETÉS

A 86. percben előnyhöz jutott, de végül alulmaradt Homoródalmás csapata

Hiába vezetett Lövéte csapata két góllal a Sporting otthonában, végül nem szerzett pontot
Fotó: Veres Nándor

2018. október 08., 12:23

Farkaslaka csapata megtartotta éllovas pozícióját a labdarúgó 4. Liga nyugati csoportjában, a hét végén rendezett 7. fordulóban Homoródalmás otthonában győzött.

2018. október 08., 12:23

Pedig érett a meglepetés, a sereghajtó együttes a 86. percben szerzett góllal még 2–1-re vezetett, a lefújásig viszont a vendégek kétszer is betaláltak, megfordítva az állást.

Lövéte jól kezdett a Sporting otthonában, a szünetben kétgólos előnye volt. A hazaiak játéka nagyon feljavult a második félidőben, és 4–3-ra behúzták a mérkőzést.

•  Fotó: Veres Nándor Galéria

Fotó: Veres Nándor

A Székelykeresztúri Egyesülés kiütéses sikert aratott vasárnap, a szenvedő fél Malomfalva együttese volt.

A címvédő a második félidőben nyitotta meg a gólcsapot, negyedórával a mérkőzés vége előtt már 9–1-re vezetett, a vendégek a hajrában szerzett két találattal valamelyest szépítettek az eredményen.

HIRDETÉS

Labdarúgó 4. Liga, nyugati csoport, 7. forduló

Udvarhelyi Roseal–Nagygalambfalvi SE 4–1 (2–0), gólszerzők Gagiu Zsolt (36.), Kovács Tamás (39.), László Csaba (48.), Kovács Levente (85.), illetve Feleki Ernő (88.), tudósított Vajda Antal

Szentábrahámi Andycom SE–Székelyvarsági Tartód SE 5–1 (5–1), gólszerzők Balázs Levente (2.), Bodó Balázs (7., 45.), Simó János (21., 24.), illetve Pál Attila (4.), tudósított Józsa Csongor

Szentegyházi Vasas–Zetelaki Fenyő 2–1 (0–1), gólszerzők Majláth Szabolcs (49.), Márton Zsolt (61.), illetve Miklós Csongor (30.); tudósított Karda Zoltán

Homoródalmási Homoród–Farkaslaki SE 2–3 (1–0), gólszerzők Kolozsi László (22.), Knobloch Zoltán (86.), illetve Béla Levente (47.), Égei János (87.), Somolyák Csaba (89.), tudósított Borsos Kálmán

Székelyudvarhelyi Sporting–Lövétei Egyesülés 4–3 (1–3), gólszerzők Demény Norbert (33.), Mihály Árpád (61., 72.), Bíró Botond (79.), illetve Alin Busuioc (18.), Kelemen Emil (31., 45.), tudósított Lőrincz Attila

Székelykeresztúri Egyesülés–Malomfalvi Fiatalság 9–3 (3–1), gólszerzők Gagyi Tamás (5., 49., 68.), Fodor Attila (28.), Lázár Zsolt (36.), Báró István (50., 58., 60.), Kovács Ákos (76.), illetve Sebestyén Roland (44.), Sófalvi Ottó (83.), Kandó Csaba (85.), tudósított Vajda Antal

Agyagfalvi Lendület–Betfalvi Küküllő 0–3 (0–0), gólszerzők Zoltáni Róbert (55., 82.), Mátéfy Zsolt (76.), tudósított Péter József

Pótolták a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzést: Székelyvarsági Tartód SE–Zetelaki Fenyő 0–0, tudósított Lőrincz Attila.

Labdarúgó 4. Liga, Hargita megye, Nyugati csoport
M GY D V GK P
1. Nagygalambfalva 26 19 2 5 66–36 59
2. Székelykeresztúri Egyesülés 26 17 3 6 92–40 54
3. Lövéte 26 17 2 7 59–37 53
4. Székelyudvarhelyi Roseal 26 13 6 7 49–28 45
5. Farkaslaka 26 13 3 10 64–46 42
6. Malomfalva 26 12 4 10 60–61 40
7. Székelyudvarhelyi Sporting 26 11 5 10 66–76 38
8. Zetelaka 26 11 3 12 42–45 36
9. Homoródalmás 26 10 3 13 65–72 33
10. Agyagfalva 26 8 8 10 55–50 32
11. Szentegyháza 26 10 2 14 53–64 32
12. Szentábrahám 26 6 3 17 49–83 21
13. Betfalva 26 5 5 16 34–67 20
14. Székelyvarság 26 4 3 19 37–86 15

szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Diószegi és Burcă: nincs mese, tarolni kell, mert nem tartozunk a döntéshozók kedvencei közé

Rendkívül elégedetlenek a Sepsi OSK-nál a fegyelmi bizottság szerdai döntésével, amely átírta az augusztus 3-ai nyitókörben lejátszott Chindia Targoviste–Sepsi OSK mérkőzés 1–1-es végeredményét 3–0-ra. Diószegi Lászlót és Ovidiu Burcă-t kérdeztük.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

Székelyhon

Botokkal estek egymásnak a város központjában, egy ember meghalt – videóval

Egy ember meghalt és négyen megsérültek szombaton egy Craiován történt tömegverekedésben – tájékoztatott a Dolj megyei rendőrség.

`
Krónika

Elveszítheti a termőföldek fele fölötti ellenőrzését az ország – Sötét képet festenek a román mezőgazdaság jövőjéről

Figyelemfelkeltő elemzést tett közzé a román mezőgazdaság súlyos helyzetéről Nicu Vasile, a Romániai Mezőgazdasági Termelők Egyesületeinek Ligája (LAPAR) elnöke. A tanulmány rámutat, hogy minimális a mezőgazdasági támogatási rendszer hatékonysága.

Krónika

Meggyilkoltak, majd az erdőben elástak egy székelyudvarhelyi férfit Magyarországon

Élettársa veje gyilkolt meg egy román állampolgárságú férfit a magyarországi Tiszakécskén. Az elkövető egy erdőben elásta a székelyudvarhelyi származású áldozat holttestét.

Főtér

Killer Vaskormányfő Bolojan, az oktatásügyet békén kellett volna hagyni

Nem Daniel David veri most szét a tanügyet, hanem a terminátor üzemmódba kapcsolt Ilie Bolojan.

Ez is érdekelheti

Az Olimpia még keresi az első pontját, a Corvinul a 2. Liga élére állt

Vezetett a sereghajtó Szatmárnémeti VSK Olimpia a labdarúgó 2. Liga hatodik fordulójának zárómeccsén a feljutásért hajtó Vajdahunyadi Corvinul ellen.

A Kolozsvári CFR újabb botlása az FK-t az utolsó helyre tolta (videóval)

Két meglepő eredményt hozott a labdarúgó Szuperliga 9. fordulójának szombati játéknapja, az Aradi UTA ismét háromgólos hátrányból állt talpra, míg a Kolozsvári CFR nem tudta legyőzni a sereghajtó Bukaresti Metaloglobust.

A KSE ragaszkodik a 3–1-es végeredményhez

Folytatódik a Kézdivásárhelyi SE remek szezon eleji sorozata, a céhes városiak zsinórban szerzett harmadik győzelmükkel vezetik a labdarúgó 3. Liga 2-es csoportját. Tovább várat magára viszont a Sepsi OSK II. első győzelme az idei kiírásban.

A korai gólok okozták a Gyergyószentmiklósi VSK vesztét

A labdarúgó 3. Liga alapszakaszának harmadik fordulójában, szombaton délután a Gyergyószentmiklósi VSK idegenben, a CSM Bucovina Rădăuți otthonában vendégszerepelt.

Két élcsapat is botlott a 2. Ligában

Értékes pontokat veszített idegenben a Chindia Târgoviște és a Resicabányai CSM a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójának szombati játéknapján.

Góllal debütált a spanyol csatár – megdolgozott a három pontért a Sepsi OSK

A válogatott szünet után sem torpant meg a Sepsi OSK: az Újszentesi SK otthonában góllal debütált Nacho Heras a labdarúgó 2. Liga 6. fordulójában, a háromszékiek pedig fontos győzelemmel folytatták jó sorozatukat.

A legvégén vitte be a kegyelemdöfést az SZFC

Fordulatos meccsen, emberelőnyben és a ráadásban szerzett góllal tartotta otthon a három pontot a Székelyudvarhelyi FC a Cetatea Suceava ellen a labdarúgó 3. Ligában. A hajrában Simó fejesével biztosították be a hazai sikert.

Végig koncentrálva szerezhet pontokat a bajnok ellen az FK Csíkszereda

A bajnok FCSB elleni hazai mérkőzést megelőzően nyilatkozott az FK Csíkszereda edzője és két játékosa. A piros-feketék az utóbbi időben előreléptek, de az első élvonalbeli győzelmük még várat magára.

Pozitív energiával és győzelmi vággyal tér vissza a Sepsi OSK

A válogatott szünet után idegenben, az Újszentesi SK otthonában folytatja a bajnoki küzdelmeket a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A háromszékiek lendületben vannak, míg ellenfelük pocsék formában várja a 2. Liga 6. fordulóját.

Bálint László: úgy vélem, minden adott, hogy edzőként trófeákért harcoljak

A brassói származású Bálint László György figyelemre méltó játékoskarrier után sem távolodott el a labdarúgástól. A 46 éves szakember egy évtized után juttatta élvonalba Arad csapatát, jelenleg a Galaci Oțelul vezetőedzője. Interjú.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!