Habár a másodosztályos ellenfél korán vezetéshez jutott az SZFC ellen, az udvarhelyi csapat uralta a játékot, több veszélyes támadást vezetett, és a szünet előtt Szőcs és Barta góljaival fordított.
A térfélcserét követően Florin Stângă, az SZFC vezetőedzője sorcserét hajtott végre, a csapat pedig tovább növelte előnyét, az FK Csíkszeredától érkezett János Norbert mesterhármast ért el. Az udvarhelyi csapatnál próbajátékon vett részt a holland Angel Kovani, aki előbb gólpasszt adott, majd összehozott egy büntetőt az ellenfélnek, amiből szépített az Aerostar.
Az SZFC színvonalas mérkőzésen győzte le az egy osztállyal fennebb játszó ellenfelét.
A mérkőzést követően László Zsolt csapatmenedzser osztott meg pár információt a Székelyudvarhelyi FC-ről. „Partene Denis úgy döntött, hogy abbahagyja a focit, jelentkezik a csendőriskolába, így sok sikert kívánunk neki. János Norbert úgy volt, hogy kölcsönbe jön hozzánk, ám végül szerződést bontott az FK-val, és a nyárig aláírt hozzánk, a mi játékosunk. A holland Angel szélen tud inkább érvényesülni, nekünk pedig középre van szükségünk alternatívára. És ha külföldi játékost hozunk, az nagyon jó kell legyen. A csapat nagyjából megvan a tavaszi szezonra” – összegzett.
Szerdán 11 órakor a Barcarozsnyói Olimpic Cetatéval, szombaton pedig az FK Csíkszereda U19-es együttesével játszik felkészülési meccset az SZFC. Majd Szászrégennel és a Kézdivásárhelyi SE-vel is megmérkőzik az udvarhelyi csapat.
Ez volt az SZFC negyedik mérkőzése a felkészülési időszakban, korábban a Petrolul Ploiești-tel (1–3), a Sellenberki Viitorullal (2–2) és a Bukaresti Rapiddal (1–4) játszott.
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!