SZFC: látványos és gólerős játék a Bákói Aerostar ellen

Zátyi Tibor 2021. január 30., 13:58

A Székelyudvarhelyi FC első győzelmét aratta a felkészülési időszakban, szombaton délben Csíkszeredában 5–2-re verte a 2. ligás Bákói Aerostar együttesét.

Nem érződött az osztálykülönbség a két csapat között Fotó: Pinti Attila

Habár a másodosztályos ellenfél korán vezetéshez jutott az SZFC ellen, az udvarhelyi csapat uralta a játékot, több veszélyes támadást vezetett, és a szünet előtt Szőcs és Barta góljaival fordított.

A térfélcserét követően Florin Stângă, az SZFC vezetőedzője sorcserét hajtott végre, a csapat pedig tovább növelte előnyét, az FK Csíkszeredától érkezett János Norbert mesterhármast ért el. Az udvarhelyi csapatnál próbajátékon vett részt a holland Angel Kovani, aki előbb gólpasszt adott, majd összehozott egy büntetőt az ellenfélnek, amiből szépített az Aerostar.

Az SZFC színvonalas mérkőzésen győzte le az egy osztállyal fennebb játszó ellenfelét.

A mérkőzést követően László Zsolt csapatmenedzser osztott meg pár információt a Székelyudvarhelyi FC-ről. „Partene Denis úgy döntött, hogy abbahagyja a focit, jelentkezik a csendőriskolába, így sok sikert kívánunk neki. János Norbert úgy volt, hogy kölcsönbe jön hozzánk, ám végül szerződést bontott az FK-val, és a nyárig aláírt hozzánk, a mi játékosunk. A holland Angel szélen tud inkább érvényesülni, nekünk pedig középre van szükségünk alternatívára. És ha külföldi játékost hozunk, az nagyon jó kell legyen. A csapat nagyjából megvan a tavaszi szezonra” – összegzett.

János Norbert mesterhármast ért el Fotó: Pinti Attila

Szerdán 11 órakor a Barcarozsnyói Olimpic Cetatéval, szombaton pedig az FK Csíkszereda U19-es együttesével játszik felkészülési meccset az SZFC. Majd Szászrégennel és a Kézdivásárhelyi SE-vel is megmérkőzik az udvarhelyi csapat.

Ez volt az SZFC negyedik mérkőzése a felkészülési időszakban, korábban a Petrolul Ploiești-tel (1–3), a Sellenberki Viitorullal (2–2) és a Bukaresti Rapiddal (1–4) játszott.

Felkészülési mérkőzés:
Székelyudvarhelyi FC–Bákói Aerostar 5–2 (2–1),
gólszerzők Szőcs (36.), Barta (44.), János (47., 53., 75.).
SZFC: Moroz – Marucza, Mitra, Berkeczi, Simó – Szfárli, Țepeș, Bálint, Barta – Szőcs, Hodgyai.
A második félidőben: Bordás – Rácz, Stoian, Mitra, Negotei – Vékás, Sütő, Csala, Angel – Turcu, János.