Hazai pályán bukott el a Craiova, nincs már veretlen a 2. Ligában

Székely Sport 2021. március 09., 21:23 utolsó módosítás: 2021. március 09., 21:25

Elveszítette veretlenségét az U Craiova 1948 a labdarúgó 2. Ligában, a 18. forduló zárómérkőzésén, kedden este hazai pályán kapott ki a CS Mioveni-től.

Hazai pályán szakadt meg a Craiova veretlenségi sorozata Fotó: Facebook/CS Mioveni

A feljutásra pályázó együttesek közül mindegyik kikapott ebben a fordulóban, a Kolozsvári U Lénárdfalvától, a Bukaresti Rapid az FK Csíkszeredától, most az U Craiova 1948 a CS Mioveni-től.

Pedig a vezetést még az oltyánok szerezték meg, az 52. percben Huyghebaert beívelését fejelte szépen a vendégek hálójába Compagno. A gólt követően a támadásban addig aktív Mioveni kissé összeesett, és úgy tűnt, hogy a Craiova simán otthon tartja a pontokat,

ám a hajrában egy perc alatt minden megváltozott.

A 80. percben büntetőből egyenlített a Mioveni, Ișfan értékesítette a Rusu letaglózásáért megítélt büntetőt, majd egy perccel később vicces jelenetekkel szerezte meg a győztes gólt a Mioveni: Coșoreanu beívelésénél öt méterről luftot rúgott Rusu, ez a mozdulat pedig becsapta a mögötte érkező Huyghebaertet, a belga védő térdéről saját kapujába pattogott a labda.

A craiovaiak ezzel elveszítették veretlenségüket a 2. Ligában, ám így is megtartották éllovas pozíciójukat.

A Mioveni pedig a 13. helyről egészen a hetedikig ugrott elő és csupán rosszabb gólkülönbsége miatt nincs felsőházi rájátszást érő helyen.

Az FK Csíkszereda maradt a dobogón, a harmadik helyről várja a 19. játéknap rangadóját, vasárnap 11.30-kor a negyedik helyezett Dunărea Călărași lesz a vendége.