Brassóban csak egy pontot tudott kiszenvedni az FK Csíkszereda

Zátyi Tibor 2022. október 14., 18:21 utolsó módosítás: 2022. október 14., 18:41

Habár az FK Csíkszereda több mint egy félidőt emberelőnyben játszhatott, csak egy pontot szerzett a Brassói FC otthonában a labdarúgó 2. Liga 10. fordulójának nyitómérkőzésén. Az FK szlovén támadója, Dino Stancic súlyos sérülést szenvedett a találkozó legelején.

A második félidőben becserélt Marvin Schieb gólpasszával mentett pontot Brassóban az FK Fotó: Pinti Attila

A pénteken délután rendezett összecsapás második percének végén szerencsétlen sérülést szenvedett Dino Stancic: labdaátvételt követően lökték meg, elveszítette egyensúlyát, estében pedig lefejelte a menteni igyekvő Burlacu térdét.

A mentőautó rögtön bement a játéktérre, majd a pálya szélén hosszasan ápolták az esetkocsiban, mint kiderült, állkapocstörést szenvedett.

A 30 éves csatárt Jelena Richárd váltotta.

A két együttes kölcsönösen kioltotta egymást a pályán, az FK főleg a bal oldalon vezette támadásait, ám a beadásokat rendre begyűjtötte Micu kapus, míg túloldalt jól tömörült a csíki védelem, és blokkolta a brassói próbálkozásokat. Sokáig gyakorlatilag eseménytelenül telt a mérkőzés, a hosszabbítás viszont nagyon mozgalmas volt.

A 45+2. percben a középpályán Vasile Constantin csúszott rá páros lábbal Panos lábszárára, a francia nagy fájdalmak között terült el a földön, ápolás után sántálva hagyta el a pályát – a második játékrészben tudta folytatni a játékot,

a vétkes brassói labdarúgót kiállította Cătălin Buși játékvezető.

A szünet előtt pedig feljegyezhettük a mérkőzés első igazán nagy lehetőségét, a csíki tizenhatos bal oldalán egy jó cselt követően lőtt kapura Oltean, a labda a felsőlécet súrolva hagyta el a játékteret.

Jóval izgalmasabb volt a második játékrész, melynek elején El-Sawy lőhetett kétszer is közelről, Micu azonban mindkét próbálkozást védte. A játék alakulásával ellentétben a Brassó szerezte meg a vezetést, a szünetben beállt, mindössze 17 éves Dan Spătaru kapott labdát a tizenhatos előtt az 59. percben, majd hatalmas gólt lőtt a csíki kapuba, a csapatkapitányi karszalagot először viselő Gyenge Szilárd pedig hiába nyújtózott, nem tudta elérni a labdát.

A 68. percben kettős cserét hajtott végre Dican Ferenc, az FK vezetőedzője, érkezett Kovács Lóránt és Marvin Schieb a pályára, ez a húzás pedig később az egyenlítést jelentette a csíkiaknak. Előbb még Jelena fejesét jegyezhettük fel a 72. percben, ám az egész meccsen kiválóan védő Micu nagy bravúrral tolta szögletre a labdát.

A 81. percben jött a várva várt egyenlítés, Gál-Andrezly ívelését Schieb fejelte vissza középre, ahol hat méterről Jelena bólintott a hálóba (1–1).

Innentől még nagyobb lett a nyomás a brassói kapun, jöttek is a lehetőségek (szabadrúgások jó helyről, veszélyes beívelések), de a befejezések nem voltak pontosak. Az utolsó három percet kettős emberelőnyben játszotta végig az FK, Burlacut állították ki második sárga lappal, ám a nagyon betömörülő brassói védelmet többet nem lehetett feltörni, maradt a döntetlen.

Az FK a szerzett ponttal feljött az ötödik helyre, ám a forduló végéig többen is megelőzhetik. A következő játéknapon, jövő szombaton Újszentest fogadják a csíkiak.