Hirdetés

Brassóban csak egy pontot tudott kiszenvedni az FK Csíkszereda

A második félidőben becserélt Marvin Schieb gólpasszával mentett pontot Brassóban az FK
Fotó: Pinti Attila

2022. október 14., 18:21

Habár az FK Csíkszereda több mint egy félidőt emberelőnyben játszhatott, csak egy pontot szerzett a Brassói FC otthonában a labdarúgó 2. Liga 10. fordulójának nyitómérkőzésén. Az FK szlovén támadója, Dino Stancic súlyos sérülést szenvedett a találkozó legelején.

2022. október 14., 18:21

A pénteken délután rendezett összecsapás második percének végén szerencsétlen sérülést szenvedett Dino Stancic: labdaátvételt követően lökték meg, elveszítette egyensúlyát, estében pedig lefejelte a menteni igyekvő Burlacu térdét. 

A mentőautó rögtön bement a játéktérre, majd a pálya szélén hosszasan ápolták az esetkocsiban, mint kiderült, állkapocstörést szenvedett.

Hirdetés

A 30 éves csatárt Jelena Richárd váltotta.

A két együttes kölcsönösen kioltotta egymást a pályán, az FK főleg a bal oldalon vezette támadásait, ám a beadásokat rendre begyűjtötte Micu kapus, míg túloldalt jól tömörült a csíki védelem, és blokkolta a brassói próbálkozásokat. Sokáig gyakorlatilag eseménytelenül telt a mérkőzés, a hosszabbítás viszont nagyon mozgalmas volt.

A 45+2. percben a középpályán Vasile Constantin csúszott rá páros lábbal Panos lábszárára, a francia nagy fájdalmak között terült el a földön, ápolás után sántálva hagyta el a pályát – a második játékrészben tudta folytatni a játékot,

a vétkes brassói labdarúgót kiállította Cătălin Buși játékvezető.

A szünet előtt pedig feljegyezhettük a mérkőzés első igazán nagy lehetőségét, a csíki tizenhatos bal oldalán egy jó cselt követően lőtt kapura Oltean, a labda a felsőlécet súrolva hagyta el a játékteret.

Jóval izgalmasabb volt a második játékrész, melynek elején El-Sawy lőhetett kétszer is közelről, Micu azonban mindkét próbálkozást védte. A játék alakulásával ellentétben a Brassó szerezte meg a vezetést, a szünetben beállt, mindössze 17 éves Dan Spătaru kapott labdát a tizenhatos előtt az 59. percben, majd hatalmas gólt lőtt a csíki kapuba, a csapatkapitányi karszalagot először viselő Gyenge Szilárd pedig hiába nyújtózott, nem tudta elérni a labdát.

A 68. percben kettős cserét hajtott végre Dican Ferenc, az FK vezetőedzője, érkezett Kovács Lóránt és Marvin Schieb a pályára, ez a húzás pedig később az egyenlítést jelentette a csíkiaknak. Előbb még Jelena fejesét jegyezhettük fel a 72. percben, ám az egész meccsen kiválóan védő Micu nagy bravúrral tolta szögletre a labdát.

A 81. percben jött a várva várt egyenlítés, Gál-Andrezly ívelését Schieb fejelte vissza középre, ahol hat méterről Jelena bólintott a hálóba (1–1).

Innentől még nagyobb lett a nyomás a brassói kapun, jöttek is a lehetőségek (szabadrúgások jó helyről, veszélyes beívelések), de a befejezések nem voltak pontosak. Az utolsó három percet kettős emberelőnyben játszotta végig az FK, Burlacut állították ki második sárga lappal, ám a nagyon betömörülő brassói védelmet többet nem lehetett feltörni, maradt a döntetlen.

Az FK a szerzett ponttal feljött az ötödik helyre, ám a forduló végéig többen is megelőzhetik. A következő játéknapon, jövő szombaton Újszentest fogadják a csíkiak.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 10. forduló:
Brassói FC–FK Csíkszereda 1–1 (0–0),
gólszerzők Spătaru (58.), illetve Jelena (81.)
kiállítva Constantin (45+2.), Burlacu (90+3.), mindketten Brassó
Brassó: Micu – Marc, Fustar (Jovanovic, 74.),  Oltean – Burlacu, Lazăr, Constantin, Diogo Izata, Dumbravă – Cociș (Spătaru 46., Lambrinoc 90.), Angelov (Chică-Roșă 85.). Vezetőedző: Dan Alexa.
FK: Gyenge – Gál Andrezly, Nemanic, Apró, Pîrvulescu (Schieb, 69.) – Panos, Veres (Kovács L., 69.), Kovács M. (Suciu, 77.) – Stancic (Jelena, 6.), El-Sawy, Ivanovici. Vezetőedző: Dican Ferenc.

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 10. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Érintetlenek maradtak a kapuk a székelyföldi focicsapatok első élvonalbeli meccsén (videóval)

A sok helyzetet hozó első felvonást követően a Sepsi OSK uralta a második játékrészt a labdarúgó Szuperliga 5. fordulójának székely derbijén. Az FK Csíkszereda megszerezte első pontját.

Új vezetőt választottak a Kovászna megyei futballegyesület élére

Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.

Székelyhon

Akár tíz fokot is eshet a hőmérséklet azon a napon, amikor elér ide is a lehűlés

Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.

`
Krónika

Kiszáll a pártpolitikából az első erdélyi Tisza-sziget alapítója

Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.

Krónika

Wellnessközponttal mentenék meg a nagy múltú erdélyi fürdővárost

Oláhszentgyörgy nagy múltú fürdőváros, egykori szállodái azonban vagy bezártak, vagy csak részben működnek. A helyi önkormányzat közberuházásokban látja az újjáéledés lehetőségét: korszerű gyógykezelő központot és wellnesskomplexumot hoznának létre.

Főtér

Ha valaki azt gondolja, nem is olyan vészes ez a szárazság, gondolja át még egyszer…

… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.

Ez is érdekelheti

Három gólt kapott a Steaua az FK Csíkszereda elleni kupameccs előtt

A Bukaresti Steaua súlyos, 3–0-s vereséget szenvedett a Bákói FC otthonában a labdarúgó 2. Liga harmadik fordulójában. Az FK Csíkszeredától érkező fiatal játékosok közül ezúttal is csak Simon Máté kapus kapott lehetőséget.

A hajrában kiegyenlített a Marosvásárhelyi ASA, továbbra is nyeretlen a 2. Ligában

A Nagyváradi Bihar FC-nek állt a zászló, sokáig előnyben volt a Marosvásárhelyi ASA ellen a labdarúgó 2. Liga mérkőzésén. Kikapott a Szatmárnémeti VSK.

A másodosztályban próbál szerencsét a kézdivásárhelyi focista

Magyarországi tapasztalatszerzés után visszatért a román bajnokságba Dobozi Krisztián. A kézdivásárhelyi labdarúgó a 2. Ligában érdekelt CS Stefănești-hez igazolt, amelynek színeiben már be is mutatkozott.

Öt csíkszeredai fiatal játszhat a Steauában a kooperációs szerződésnek köszönhetően

Az FK Csíkszereda és a Bukaresti Steaua együttműködési megállapodást kötött a 2026–2027-es szezonra, amelynek értelmében a csíkszeredai csapat öt fiatal játékosa pályára léphet a másodosztályú együttesben.

Otthon kapott ki az újonctól a Marosvásárhelyi ASA, a Steaua sem tudott nyerni

Saját közönsége előtt nem talált fogást az újoncon a Marosvásárhelyi ASA a labdarúgó 2. Liga második fordulójának meccsén. Vereséget szenvedett a Bukaresti Steaua és Szatmárnémeti VSK is.

Fordulatos mérkőzésekkel rajtolt el a 2. ligás bajnokság

Nyolc mérkőzéssel szombaton elkezdődött a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es idénye. Több találkozón is fordulatos küzdelemben dőlt el a három pont sorsa, ugyanakkor nagy meglepetés nem született a nyitónapon.

Rövid ideig vezetett, kikapott a szezonnyitón a Marosvásárhelyi ASA

Vereséggel kezdte a labdarúgó 2. Liga új idényét a Marosvásárhelyi ASA, amely a vezetést ugyan megszerezte, de csak rövid ideig volt előnyben, és végül 2–1-re maradt alul a Resicabányai CSM vendégeként.

Két csapatban is játszhatnak ugyanabban a szezonban az U21-es labdarúgók

Jelentős szabálymódosítást hagyott jóvá a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a 2026–2027-es idénytől az U21-es játékosok ugyanabban a szezonban a Szuperligában és a 2. Ligában is pályára léphetnek.

Visszalépett a Hermannstadt, többen a feljutásra hajtanak, titkos esélyesek is lehetnek – rajt előtt a 2. Liga

Szombaton kezdetét veszi a román labdarúgó 2. Liga 2026–2027-es szezonja. A mezőny ezúttal is erősnek ígérkezik, miközben a csapatok felének nincs feljutási joga. Az FC Hermannstadt az utolsó pillanatban visszalépett a küzdelmektől.

Vereséggel hangolt a bajnoki rajtra a Marosvásárhelyi ASA

Egyik másodosztályú társa ellen tartotta a főpróbát a bajnokság jövő hétvégi rajtja előtt a Marosvásárhelyi ASA, a szombati idegenbeli mérkőzésen két góllal kapott ki a Besztercei Gloriától.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!