2. Liga: nem a vendégek fordulója eddig

Sebestyén Ervin 2022. október 15., 14:23 utolsó módosítás: 2022. október 15., 14:25

Hat párharcot rendeztek szombat délben a labdarúgó 2. Liga tizedik játéknapján, közülük csak egy hozott vendég sikert. Az éllovas Dési Unirea tudott győzni a saját otthonától távol, ezzel továbbra is őrzi az első helyét.

Nem remekelnek az idegenbeli csapatok a tizedik játéknapon Fotó: Erdély Bálint Előd

Hiába játszott emberelőnyben, mindössze 1–1-es döntetlent játszott pénteken az FK Csíkszereda Brassóban, pedig egy esetleges győzelemmel a negyedik helyig léphettek volna előre. Szombaton az éllovas Dési Unirea idegenben aratott 2–1-es győzelmet a Viitorul Pandurii Târgu Jiu ellen, ezzel továbbra is őrzik egy pontos előnyüket a Bukaresti Steauával szemben, amely eggyel kevesebb bajnokit játszott.

A Jászvásári Poli saját közönsége előtt diadalmaskodott a Bukaresti Metaloglobus ellen 1–0 arányban, ezzel pedig a dobogó harmadik fokára léptek előre, miután az Unirea Slobozia döntetlent játszott a Sellenberki SK ellenlábasaként, a Galaci Oțelul pedig csak 17-én, hétfőn lép pályára a Concordia ellen.

A Bukaresti Dinamo–Temesvári Rispensia, Konstancai Unirea–Nagybányai Minaur bajnoki mérkőzések egyaránt 1–0-s végeredménnyel zárultak, míg az Újszentesi SK 2–1-re győzött a CSM Slatina ellen.

A tizedik fordulóban vasárnap Temesvári ASU Poli–Gloria Buzău, hétfőn pedig Progresul Spartac–Bukaresti Steaua, Galaci Oțelul–Concordia Chiajna párharcokat rendeznek. Amennyiben a Gloria Buzău győzni tud, megelőzi az FK Csíkszeredát a tabellán.