Nem változott a mezőny, egyetlen csapat sem lépett vissza az indulástól, ugyanakkor új gárda sem jelentkezett a ligába – ismertette a Székely Sportnak Oláh József, a Kovászna Megyei Labdarúgó-szövetség elnöke.
„Összesen 15 klub vesz részt idén is a kiírásban, szerencsére mindössze egyik együttesnél adódtak kisebb gondok, viszont sikerült megoldaniuk, így ők sem kellett visszalépjenek az indulástól.
– nyilatkozta Oláh József.
Hozzátette, hogy izgalmas csatákra számít a csapatoktól és bízik abban, hogy idén is egy színvonalas bajnokságnak lehetünk a szemtanúi.
A tavalyi kiírást a Bardoci Príma nyerte utcahosszal, azonban a feljutásért folytatott osztályozót elbukta, így idén is a negyedosztályban indul.
| 2024. 08. 24. 12:00 | Kovásznai SE Kovásznai SE | Papolc Papolc | 6-0 |
| 2024. 08. 24. 18:00 | Bardoci Príma Bardoci Príma | Csernáton Csernáton | 6-2 |
| 2024. 08. 24. 18:00 | Maksai SE Maksai SE | Bodzafordulói SE Bodzafordulói SE | 2-1 |
| 2024. 08. 25. 18:00 | Zágon Zágon | Gelencei SE Gelencei SE | 5-0 |
| 2024. 08. 25. 18:00 | Árkosi SE Árkosi SE | Uzoni SE Uzoni SE | 6-1 |
| 2024. 08. 25. 18:00 | Nagyajta Nagyajta | Barót VSC BVSC | 0-3 |
| 2024. 08. 25. 18:00 | Perkői SE Perkői SE | Szentkatolnai SE Szentkatolnai SE | 5-0 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!