Az osztályozó első mérkőzésen gólnélküli döntetlen született, így minden kérdés nyitott maradt a visszavágóra. A „házigazda” Hermannstadt szerdán késő délután Medgyesen fogadta az Argeș megyei együttest, és már a hatodik percben emberhátrányba került, Răzvan Dâlbea „könyökölt” össze magának két sárga lapot.
Tíz emberrel is sikerült a vezetést megszereznie a nagyszebeni együttesnek, a huszadik percben Yazalde került helyzetbe, lövése a jobb kapufáról pattant a hálóba.
Ezután a Hermannstadt védekezésre rendezkedett be, és könnyedén hárította az erőtlen mioveni-i támadásokat.
A második félidőben sem változott sokat a játék képe, alig látszott a pályán, hogy emberelőnyben vannak a vendégek. Egészen a 70. percig, amikor Massaro távoli lövésébe beleért Viera, a labda pedig Figueiredo hálójába esett.
Rögtön változtatnia kellett taktikáján a Hermannstadtnak, kitámadt, és ez is lett a veszte.
A 83. percben egy mioveni-i ellentámadás során Figueiredo kifutott kapujából, csapattársai nem tudták szerelni Rusut, aki távolról lőtt kapura, a Hermannstadt portugál kapusa pedig a tizenhatoson kívül elvetődve kézzel védte a kapuba tartó labdát, villant is a piros lap.
Kettős emberhátrányban is megpróbálta a lehetetlent a Hermannstadt, de újabb gólt a CS Mioveni szerzett: a hosszabbítás harmadik percében Massaro futhatott egyedül a csereként beállt Poppal szemben, lövését védte a fiatal kapus, a labda ismét az olasz támadóhoz került, Panait elé tálalt, aki hidegvérrel emelt a hálóba.
Ezzel a találattal eldőlt, hogy a Hermannstadt három szezont követően búcsúzik az 1. Ligától, míg a CS Mioveni tíz év után jut vissza az élvonalba: 2011–12-ben mindössze egy szezont követően búcsúzott az első osztálytól.
A Mioveni pedig még egy bravúrt összehozott, hiszen amióta osztályozót rendeznek, először jut túl 2. ligás csapat az élvonalbelin. Másik érdekessége a párharcnak, hogy a CS Mioveni jelenlegi edzője, Alexandru Pelici juttatta fel három évvel ezelőtt a Hermannstadtot az 1. Ligába.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!