Hirdetés

Ahány forduló, annyi edzőváltás

Leo Grozavu közel két éven át vezette a Sepsi OSK-t, a klub irányításával érte el eddigi legjobb eredményeit
Fotó: Pinti Attila

2021. szeptember 29., 12:32

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál kedden délután jelentették be, hogy elválnak az 1. ligás klub és Leo Grozavu vezetőedző útjai. Hadnagy Attila sportigazgató szerint egyelőre még senkivel sem tárgyalnak, és Bölöni Lászlóval kapcsolatosan is nyilatkozott.

2021. szeptember 29., 12:32

Mozgalmasan alakul a labdarúgó 1. Liga új idénye, hiszen az előző bajnokság első öt helyezettjénél (Kolozsvári CFR, FCSB, Universitatea Craiova, Sepsi OSK és Academica Clinceni) már edzőváltás történt, a tizedik fordulóig összesen tíz alkalommal történt szakvezetőcsere az 1. Ligában. 

Hirdetés

Leo Grozavu, akinek szerződését idén májusban hosszabbították meg, 2019. november 12-én érkezett a Sepsi OSK-hoz, László Csabát váltotta a kispadon, ő volt a harmadik leghosszabb ideje hivatalban lévő edző a bajnokságban, egy év tíz hónap és 16 napig vezette a háromszéki gárdát.

A vonatkozó lista élén Bálint László György (Aradi UTA) található 2 év és négy hónappal, második Marius Croitoru az FC Botoșani-nál két év és három hónappal. Szeptember közepén az Academicától küldték el Ilie Poenarut, aki 2018 januárja óta irányította az Ilfov megyei gárdát.

Kapcsolódó

Megkeresésünkre Hadnagy Attila, a Sepsi OSK sportigazgatója közölte, hogy egyelőre nem bontották fel Leo Grozavu vezetőedző szerződését, még tárgyalnak vele, az anyagiak terén vannak fennakadva, de remélik, hogy közös nevezőre jutnak, és baráti viszonyban tudnak megválni tőle.

A fővárosi sportsajtóban rendre jelennek meg a nevek a Sepsi OSK lehetséges új vezetőedzője kapcsán (mint például Flavius Stoican, a Dinamo korábbi edzője), de Hadnagy Attila tisztázta, hogy ilyenkor sok nevet ajánlanak, de egyik felvetés sem igaz, senkivel nem vették fel a kapcsolatot.

Kérdésünkre, hogy Bölöni László is opció lehet az együttes kispadjára, a sportigazgató közölte, bár ők nagyon szeretnék, de nem hiszi, hogy valós alapja lehet a szerződtetésének.

A ProSport szerint a szakításhoz nemcsak a gyenge eredmények vezettek, hanem az is, hogy megromlott az öltöző és Grozavu kapcsolata, emiatt Achahbar, Fofana és Golofca játékával sem számolt az 54 éves szakember.

A Sepsi OSK a 11. fordulóban, szombaton 19.30-kor a Bukaresti Rapidot fogadja, majd a vébé-selejtezők miatti szünet után is hazai pályán játszik, október közepén az FC Voluntari-t vendégeli. A kispadról Ilyés Róbert és Kulcsár László fogja irányítani a csapatot.

Kapcsolódó

Leo Grozavu a Sepsi élén
– 73 mérkőzés az 1. Ligában: 25 győzelem, 30 döntetlen, 18 vereség;
– a 2019–20-as szezonban a Román Kupa döntőjéig vezette a csapatot;
– a 2020–21-es szezonban bejutott a felsőházi rájátszásba, ahol csak a bajnok CFR gyűjtött több pontot (22, illetve 17);
– a 2020–21-es szezonban a negyedik helyen végzett a Sepsi, eddigi legjobb eredménye az élvonalban;
– a 2020–21-es szezonban megnyerte a Viitorul elleni selejtezőt és bejutott az Európa Konferencia Ligába.

Labdarúgó 1. Liga, 2021–2022-es szezon, alapszakasz

Medgyesi Gaz Metan:
Medgyesi Gaz Metan:
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Máris van kérője az FK Csíkszeredától távozó Ilyés Róbertnek

Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.

Eldőlt Marius Coman sorsa, piros-fehér mezben folytatja

A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.

Székelyhon

Akik magasról tesznek a csíksomlyói kegyhely szentségére

Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.

`
Krónika

Betörtek a nagyváradi premontrei rendházba az önkormányzat emberei

Szerdáig tartott a Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apátnak kitűzött kilakoltatás határidejének „meghosszabbítása”: az önkormányzat munkásai hajnalban áttörték a még el nem foglalt helyiségekkel szomszédos falat.

Krónika

„Belerakom a nemzeti érdekbe...” Lemondásra szólítja fel saját miniszterét az RMDSZ

Lemondásra szólította fel hétfőn a kulturális minisztert Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője.

Főtér

Amikor egy rockkoncertet csak ülve lehetett megnézni – lázadó erdélyi fiatalok és a Szekuritáté

Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.

Ez is érdekelheti

Elbúcsúzott vezetőedzőjétől a Kolozsvári CFR

Ahogyan azt sejteni lehetett, Daniel Pancu távozott a Kolozsvári CFR kispadjáról, a klub szerdán délután jelentette be, hogy közös megegyezéssel felbontották a szerződését.

Máris van kérője az FK Csíkszeredától távozó Ilyés Róbertnek

Az idény végén lejárt a szerződése az FK Csíkszeredánál, a felek nem hosszabbítottak. A székelyföldi szakember neve máris felmerült egy román élvonalbeli klubnál.

Egy héttel később kezdődik az új szezon a romániai futballban

A Román Labdarúgó-szövetség módosította a 2026–2027-es idény rajtjának időpontját: a Szuperliga az eredetileg tervezettnél egy héttel később, július közepén kezdődik. Az új szezonban az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK képviseli Székelyföldet az élvonalban.

Eldőlt Marius Coman sorsa, piros-fehér mezben folytatja

A tapasztalt támadó a 2025–2026-os idényben kölcsönben szerepelt az élvonalbeli Aradi UTA együttesénél, ahol sikerült letennie a névjegyét. A piros-fehér mezes klub nem habozott, és aktiválta a szerződésében szereplő opciót.

Hétgólos drámában jutott döntőbe az FCSB

Az FCSB vasárnap este hosszabbítás után 4–3-ra legyőzte a FC Botoșani együttesét, ezzel bejutott a Konferencia Liga-selejtezőt érő osztályozó döntőjébe.

A sírból hozta vissza a meccset, életben tartotta feljutási reményeit az FC Voluntari (videóval)

Alig több mint egy félidő alatt három gólt szerzett az FC Hermannstadt az FC Voluntari ellen a labdarúgó Szuperliga osztályozójának odavágóján, azonban az Ilfov megyei együttes két perc alatt kétszer is betalált, így életben tartotta feljutási reményeit.

A Dinamo érdeklődése ellenére maradna a Sepsi OSK-nál a büntetőspecialista

A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.

Elképesztő hibákkal és fordulatokkal indult a Szuperliga osztályozója (videóval)

Hatgólos találkozón nem bírt egymással a Chindia Târgoviște és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga osztályozójának első mérkőzésén, így a párharc győztesének kiléte a jövő hétvégi visszavágón dől el.

Gyorsan reagált a bekapott gólra, döntetlennel zárt a Kolozsvári CFR

Különösebb tét nélküli mérkőzésen döntetlennel fejezte be a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszását a Kolozsvári CFR, a záróforduló pénteki nyitányán 1–1-re végzett az FC Argeș ellen.

A magyar bajnokkal is találkozik az FK Csíkszereda

Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!