A Sepsi OSK győzelemmel kezdte a labdarúgó 1. Liga új szezonját, ám az azóta lejátszott kilenc bajnokin hat döntetlent és három vereséget ért el a csapat, így jelenleg csak a 12. a táblázaton.
A Konferencia Ligában két döntetlent követően büntetőpárbajban búcsúzott a szlovák Trnavával szemben, míg a Román Kupában sikerült továbbjutni a nyolcaddöntőbe, múlt héten 1–0-ra nyert a Konstacai Farul otthonában.
A bajnokságban mutatott rossz forma miatt edzőváltás történt a csapatnál, Diószegi László klubelnök közösségi oldalán kedden délután bejelentette, hogy szerdától Leo Grozavu helyett átmenetileg Ilyés Róbert és Kulcsár László irányítja a csapatot.
„Nemrég tudtam meg én is a hírt, hogy leváltották Grozavut, és amíg megtalálják utódját, addig én leszek a csapat edzője. A szerdai edzésre eljön az elnök és elmondja a részleteket, hogy a közeljövőben miképp is alakul a csapat sorsa, hogyan készülünk a Rapid elleni meccsre” – mondta telefonos megkeresésünkre Ilyés Róbert, a Sepsi OSK másodedzője.
Két barátságos mérkőzéssel bemutatkozik a román labdarúgó-válogatott kispadján Gheorghe Hagi. A nemrég kinevezett szövetségi kapitány pénteken kihirdette első keretét, amelyben helyet kapott Hindrich Ottó kapus is.
Június 26-tól négycsapatos felkészülési tornán vesz részt Dunaszerdahelyen az FK Csíkszereda, ahol a DAC, a Topolya és a magyar bajnok Győri ETO FC is ellenfél lesz. A csapat két nyári edzőtábort tervez, a keretben is jelentős változások körvonalazódnak.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Csíksomlyó nem pártiroda, nem szavazókör, nem politikai határátkelő. Aki oda magyarokat párthovatartozás szerint engedne be, az nem a nemzetet védi, hanem éppen azt darabolja fel, aminek az egységére hivatkozik.
További híreink: valóban hantavírusos az aradi férfi, de nem az Andes variánst kapta el, George Simion pedig kormányt akar alakítani, hogy kivezesse Romániát a válságból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!