A továbbra is keretproblémákkal küszködő Marosvásárhelyi VSK három héttel ezelőtt játszott utoljára, mivel a rövid bajnoki szünet után az előző játéknapon elhalasztották a címvédő Kolozsvári U-BT elleni idegenbeli találkozóját.
A vasárnap esti hazai mérkőzésen már az első negyedben nagy hátrányba került a marosvásárhelyi csapat, amely a folytatásban sem tudott javítani, a vendégek ellenállhatatlanul játszottak támadásban, így a szünetben 32 ponttal vezettek.
A találkozó második felében már nem volt ekkora különbség a felek között, a vásárhelyiek megnyerték a harmadik játékrészt, ám ezután a Nagyvárad ismét rákapcsolt, végül átlépte a 100 pontos határt és fölényes győzelemmel tovább folytatta a nyertes sorozatát.
A Marosvásárhelyi VSK-ra nagyon kemény program vár, az év végéig még öt meccset – négyet a bajnokságban és egyet a Román Kupában – játszik le.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!