Kiválóan kezdte az idei szezont a marosvásárhelyi együttes, amelyet nem kíméltek a sorozatos sérülések, ennek ellenére erőn felül teljesítenek és az élmezőnyben foglalnak helyet. A VSK az eddigi kilenc mérkőzésén hat győzelmet és három vereséget összesített, ezzel jelenleg a hatodik a ranglistán, azonban egy meccsel kevesebbet játszott, mint az előtte álló vetélytársai.
Faragó Péter vezetőedző legénysége legutóbb három héttel ezelőtt lépett pályára, amikor hazai közönség előtt szenzációs végjátékban legyőzte a Bukaresti Steauát. Ezután rövid szünet következett a bajnokságban, majd az előző játéknapon elhalasztották a címvédő Kolozsvári U-BT elleni idegenbeli találkozójukat.
A marosvásárhelyiek az egyik legnehezebb ellenféllel szemben folytatják az idényt, a 11. forduló vasárnapi játéknapján 20 órától hazai pályán a Nagyváradi VSK ellen játszanak, amely a mezőnyben egyedüliként százszázalékos mérleggel rendelkezik, mind a tíz eddigi mérkőzését megnyerte és vezeti a pontvadászatot.
A VSK-ra nagyon kemény program vár az esztendő végén és az új év elején, hiszen december 8. és január 4. között nem kevesebb, mint hét meccset játszik, ráadásul szinte kizárólag olyan csapatokkal, amelyek az élbolyhoz tartoznak.
A Nagyvárad elleni hétvégi összecsapás után december 13-án, pénteken 19 órától a második helyezett CSO Voluntari vendégeként szerepelnek a bajnokságban, majd 18-án hazai környezetben a Nagyszebeni CSU ellen harcolhatják ki a részvételt a Román Kupa nyolcas döntőjében.
Az ünnepek előtt még két bajnoki találkozót letudnak, december 21-én az FC Argeș Pitești-et fogadják, alig két nappal később, 23-án pedig bepótolják a Kolozsvári U-BT elleni meccset. Az esztendőt december 28-án a Konstancai CSM elleni kiszállással zárják, az új évet pedig hazai összecsapással kezdik, január 4-én a Bukaresti Rapidot fogadják.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!