Az Euroliga selejtezőjére hangoló Sepsi-SIC lejátszotta első felkészülési mérkőzéseit az előszezonban. Zoran Mikes csapata pénteken és szombaton az ötszörös bolgár bajnok és nyolcszoros kupagyőztes BC Montana 2003 együttesét látta vendégül a Sepsi Arénában.
A zöld-fehérek mindkét nap nagy különbséggel nyertek az utóbbi években az Adria-ligában szerepelt ellenféllel szemben. Pénteken 90, szombaton pedig 86 pontig jutott a sepsiszentgyörgyi csapat.
Íme, az eredmények és a hazaiak pontszerzői:
Sepsi-SIC–BC Montana 90–70 (25–27, 22–16, 19–18, 24–9)
Jovana Pasic 5, Ioana Ghizilă, Pinelopi Pavlopulu 8, Orbán Nikolett 1, Patricia Cătinean, Kelemen Kincső 3, Marie Ruzickova 16, Andra Mandache 11, Annemarie Gödri-Părău 8, Kovács Renáta, Rebecca Tobin 21, Rebekah Gardner 17.
Sepsi-SIC–BC Montana 86–58 (21–13, 22–12, 22–10, 21–23)
Pasic 8, Ghizilă, Pavlopulu 11, Orbán, Cătinean 2, Kelemen 5, Ruzickova 20, Mandache 10, Gödri-Părău 5, Kovács 4, Tobin 11, Gardner 10.
Amint arról beszámoltunk, a Nemzetközi Kosárlabda Szövetség európai szekciójának (FIBA Europe) módosított versenynaptára szerint
a Sepsi-SIC október végén játszik majd a főtáblára kerülést az Euroligában.
A Spar Girona elleni selejtezős párharc az eredeti elképzeléssel ellentétben nem oda-visszavágós, hanem egyfelvonásos lesz, és ugyanazon a semleges – egyelőre ismeretlen – helyszínen rendezik, mint az Aluinvent DVTK–Izmit Belediyespor selejtezőt.
A Román Kosárlabda Szövetség (FRB) Ploiești-en, szabadtéri események keretében zárta le a felfüggesztett 2019–2020-as idény korosztályos bajnokságait.
Az U14-es lánycsapatok tornáján ezen a hétvégén a sepsiszentgyörgyi klub is érdekelt volt, és a Dragoslava Mikes edzette Sepsi-SIC kiváló helyezést ért el.
A Sepsi SIC serdülőcsapata döntőt játszhatott, miután a B-csoportban 50:48-ra győzte le a Bukaresti Olimpiát, majd a Craiovai ISK-t is felülmúlta 37:19 arányban. A vasárnapi fináléban, amelyet a szövetség YouTube-csatonáján közvetítettek, a bukaresti Dan Dacian Kosárlabdaklub volt az ellenfél. A fővárosiak 50:40-re nyertek, így a Sepsi-SIC végül a második helyet szerezte meg a hétcsapatos tornán.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Kilőttek azt a medvét Gyergyószárhegy községben péntek hajnalban, amelyik az elmúlt napokban több alkalommal visszatért egy esztenához és haszonállatokat pusztított el.
Kettős mérce alkalmazásával vádolta meg a Nemzeti Liberális Pártot (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetséget (USR) a magyarellenes kirohanásairól hírhedtté vált Dan Tanasă, a szélsőjobboldlai Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) képviselője.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!