Meglepetés a javából, Szatmáron győzött a KSE

Sánta Imre 2022. március 28., 23:22 utolsó módosítás: 2022. március 28., 23:23

A Kézdivásárhelyi SE nagy meglepetésre nyerni tudott a bajnoki álmokat dédelgető Szatmárnémeti VSK otthonában a női kosárlabda-bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén, és már csak egy győzelemre van szüksége az igazán nagy bravúrhoz.

A KSE először győzte le Szatmárnémeti a kosárlabda-bajnokságban Fotó: Facebook/CSM Satu Mare

Az egyik fél két sikeréig tartó párharc első meccsét a pályaelőnnyel rendelkező VSK kezdte jobban, de nem illetődtek meg a kézdivásárhelyi lányok, és a 4. percben Debreczi Iringó egy távoli találattal egyenlített, majd Bara-Németh Beáta hárompontosával már a vendégek vezettek.

Ekkor megvillantotta tudását Ines Corda is, aki egymás után süllyesztett el két triplát, és a kék-fehérek hétpontos előnnyel zárták az első negyedet (15–22).

Ezt a különbséget a folytatásban Corda és Debreczi még növelni is tudták, azonban lassan kezdtek magukra találni a partiumiak is, akik megkezdték a felzárkózást, majd Dora Ardelean egymást követően kétszer talált a gyűrűbe a hárompontos félkörön kívülről, amivel fordítottak a házigazdák, Miljana Dzombeta pedig négy egységnyire növelte előnyüket (39–35).

A felső-háromszékiek viszont nem adták fel a küzdelmet, szünet után rajtuk volt a sor, hogy Bara-Németh révén átvegyék a vezetést, de hiába pontozott Lewis is, a szatmáriaknak ismét sikerült visszakapaszkodni, és Sotiriou két értékesített büntetőjével már nekik állt a zászló. Ljubomir Kolarevic tanítványai azonban bátran vállalkoztak, és előbb Debreczi, majd Corda talált távolról a gyűrűbe,

így az utolsó tíz percet már ők várhatták hárompontos fórral (50–53).

A záró felvonás idegtépő küzdelmét a kézdivásárhelyi lányok bírták jobban, ugyanis amikor a VSK játékosai előtt megcsillant a fordítás reménye, a kék-fehérek mindig válaszolni tudtak. Így történt ez a találkozó utolsó percében is, amikor a házigazdák már csak egy ponttal voltak lemaradva, de Kozman Kriszta triplája a lehető legjobbkor akadt be, majd ezt követően Welch Coleman két büntetődobással végleg bebiztosította a székelyföldi együttes 71–65 arányú sikerét.

A KSE minden előzetes várakozással ellentétben legyőzte a sokkal esélyesebbnek tartott Szatmárnémeti VSK-t,

ez a győzelem viszont akkor fog igazán sokat érni, ha a negyeddöntő második összecsapásán is sikerül megismételni ezt a teljesítményt. A párharc következő mérkőzését március 31-én, csütörtökön 18 óra 30 perckor játsszák a kézdivásárhelyi Kicsid Gábor Sportcsarnokban.

A Sepsi-SIC korábban a Kolozsvári U ellen aratott kettős győzelemmel már továbbjutott a bajnokság elődöntőjébe.

A másik két negyeddöntőben a Konstancai Phoenix nagyszerű utolsó negyedének köszönhetően legyőzte a CSM Alexandriát, míg a Marosvásárhelyi Sirius KK rossz rajtja súlyos vereséget eredményezett Aradon.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

Szatmárnémeti VSK–Kézdivásárhelyi SE 65–71 (15–22, 24–13, 11–18, 15–18)
VSK
: Dzombeta 21 (1x3), S. Taylor 14, Ardelean 13 (3x3), Biszak 2, Vuckovic. Cserék: Fodor 9, Sotiriou 4, Cucu 2. Edző: Miguel Lopez Alonso.
KSE: Corda 14 (4x3), Debreczi 14 (2x3), Welch Coleman 13 (1x3), Lewis 12, Bara-Németh 5 (1x3). Cserék: Kozman 8 (2x3), J. Taylor 5 (1x3), Tuchilus. Edző: Ljubomir Kolarevic.