Másodszor juthat négyes döntőbe a Sirius KK

Horváth Bálint Ottó 2022. január 06., 11:52 utolsó módosítás: 2022. január 06., 13:28

Hazai pályán biztosíthatja be részvételét a Román Kupa négyes döntőjében a Marosvásárhelyi Sirius KK, amely csütörtökön 18 órakor döntetlen állásról kezdi a CSM Alexandria elleni visszavágót.

A közönség segítségére is szükségük lesz a marosvásárhelyi kosarasoknak, hogy elérjék céljukat Fotó: Haáz Vince

A negyeddöntős párharc múlt heti első mérkőzésén fordulatos küzdelemben 64:64-es döntetlent játszottak egymással a csapatok, így a továbbjutó kiléte a ligeti sportcsarnokban dől el.

A marosvásárhelyi együttes szeretné megismételni 2017-es teljesítményét, amikor sikerült bejutnia az elődöntőbe (öt évvel ezelőtt szintén az alexandriai gárdát búcsúztatta a negyeddöntőben).

Kiss István, a Sirius KK klubelnöke nem tartja csapatát főesélyesnek a hazai visszavágón, de elmondása szerint mindenképpen részt szeretnének venni a négyes döntőben.

Amennyiben a közönség nagy számban látogat ki a mérkőzésre és buzdítja a csapatot, olyan hangulatot teremt, ami kicsit megijeszti az ellenfelet, akkor nagy esélyünk van a győzelemre”

– mutatott rá.

A négyes döntőbe elsőként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC jutott be, a háromszékiek kettős győzelemmel búcsúztatták a Brassói Olimpiát.

A Konstancai Phoenix szintén kettős sikerrel (77:56 és 86:59) ejtette ki a CSM Târgoviște csapatát, akárcsak a Szatmárnémeti VSK az Aradi FCC Baschet együttesét (71:64 és 76:75).