Másodszor sem kegyelmezett a brassóiaknak a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. december 31., 08:49 utolsó módosítás: 2021. december 31., 08:52

Miután a női kosárlabda Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén a Sepsi-SIC kiütéses vereséget mért a Brassói CSU Olimpia csapatára, a háromszékiek a csütörtöki visszavágón is nagyarányú győzelmet arattak, és bejutottak a sorozat négyes döntőjébe.

Fotó: Miska Brigitta

A két nappal korábbi találkozóhoz hasonlóan a visszavágónak is csak az első három perce alakult szorosabban, ugyanis ezt követően belelendültek a zöld-fehérek, Podar és Jones egymást túllicitálva szórták a triplákat, a palánk alatt pedig Fraser és Orbán remekelt, így tíz perc után már tizenöt pontos hazai előnyt mutatott az eredményjelző tábla (29-14).

A folytatásban is hasonlóan alakultak az események, a szentgyörgyi lányok Ghizilă, Fraser és Cătinean találataival növelték a különbséget, majd kissé belealudtak a meccsbe, aminek következtében a vendégek valamelyest csökkentették hátrányukat, ám ekkor Zoran Mikes tanítványai újra megrázták magukat, és egy 18-0-s sorozattal már harminc egységgel vezettek (60-30).

Szünet után sem változott a játék képe, az addig is eredményesen játszó Fraser és Podar mellett Wallace, illetve a lehetőséget kapó fiatalok, Cătinean és Croitoru is rendre pontosan céloztak, a túloldalon viszont csak ritkán érkezett válasz, így nem csoda, hogy a harmadik negyed végén a háromszékiek már tetemes előnyre tettek szert (86-40).

A záró felvonásban a vendégek már csak Pesovic villanásai és Armanu távoli találatai révén adtak életjelt magukról, de ezt sem nézték tétlenül a zöld-fehérek, és a mérkőzés 37. percében a Sepsi-SIC üdvöskéje, a mindössze 16 éves Botos Petra megszerezte csapata századik pontját. A végére már csak a szentgyörgyiek maradtak a pályán, és három perc alatt gyorsan összedobáltak még zsinórban tizenöt pontot a Sepsi Aréna közönségének legnagyobb megelégedésére.

A háromszékiek a Román Kupa negyeddöntőjének mindkét mérkőzését megnyerve 240–101-es összesítéssel jutottak be a küzdelemsorozat négyes döntőjébe, amelyet február 26-27-én rendeznek.

Női kosárlabda Román Kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés:
Sepsi-SIC–Brassói CSU Olimpia 115–55 (29–14, 31–16, 26–10, 29–15).
Sepsi-SIC: Podar 27 (5x3), Fraser 27, Jones 16 (2x3), Orbán 10, Pasic 4. Cserék: Ghizilă 14 (1x3), Wallace 6 (1x3), Cătinean 4, Croitoru 4, Botos 3. Edző: Zoran Mikes.
Olimpia: Dusanic 13 (1x3), Armanu 21 (5x3), Pesovic 21 (1x3), Frincu, Ciciovan. Cserék: David, Florea, Nistoroiu, Moroșanu, Atamaniuc, Pașca. Edző: Dan Calancea.
Játékvezetők: Bukuresti László, Csíki Zsolt, Kővágó Lajos.