Kár volt a harmadik negyedért, döntetlenről várja a kupavisszavágót a Sirius KK

Horváth Bálint Ottó 2021. december 29., 18:36 utolsó módosítás: 2021. december 29., 18:44

Hazai pályán biztosíthatja be részvételét a női kosárlabda Román Kupa négyes döntőjében a Marosvásárhelyi Sirius KK, amely főesélyessé vált a továbbjutásra, miután a negyeddöntő első mérkőzésén 64–64-es döntetlent ért el a CSM Alexandria otthonában.

Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

A vásárhelyieknek volt amiért revansot venniük a szerdai találkozón, mivel november végén a bajnokságban szintén vendégként három ponttal maradtak alul.

Az elején eredményesen játszott ugyan a Sirius KK, de sok támadóhibát vétett, ennek ellenére mégis minimális előnyben volt. Ezután azonban a teljesítménye is visszaesett, így nem csoda, hogy a házigazdák megfordították az eredményt, a szünetben három ponttal vezettek.

A vendégjátékosok a harmadik negyed közepére összekapták magukat, és a védekezésüket is rendbe tették, Lipovan, Chiș és Sherrill tripláival pedig

kilenc pontos előnyt dolgoztak ki. Ezt viszont az utolsó tíz perc elején gyorsan elszórakozták.

A vége szorosan alakult, a meccset két hárompontos zárta le, Tanita Allen kosarával a vásárhelyiek egyenlítettek.

Mivel a kupasorozatban nincs hosszabbítás, döntetlennel ért véget a mérkőzés, így a továbbjutás Marosvásárhelyen dől el, a Sirius KK főesélyesként várja a hazai visszavágót, amelyet január 6-án, csütörtökön 18 órától rendeznek.