Első lépésben a nyolc döntős két csoportban mérkőzött meg egymással. Az A csoportban két háromszéki csapat, a házigazda KSE és a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub rögtön az első napon farkasszemet nézett egymással, az összecsapás a kézdiek 51–27-es győzelmével ért véget.
A folytatásban a KSE Voluntari csapatát győzte le 64–43-ra, majd a Bukaresti CSM-től 67–35 arányú vereséget szenvedett, második helyről jutva az elődöntőbe, ahol a fővárosi Dan Dacian csapata erősebbnek bizonyult (68–32), így a kék-fehérek vasárnap a kolozsvári NBS-szel mérkőztek a bronzmeccsen. A KSE fordulatos mérkőzésen 43–38 arányban alulmaradt, így a negyedik helyen végezte a bajnokságot.
A KSE csapata: Zoller Eszter, Benedic Iringó, Daczó-Hodor Panna, Covaciu Adrienn, Kovács Fanni, Simon-Császár Kriszta, Páll Adrienn, Bódi Szidónia, Váradi Henrietta, Páll Dorottya, Todor Barbara, Béres Karola, Vajda-Ágoston Adrienn. Edzők: Csutak András, Farkas Alpár.
A Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklub a második csoportmérkőzésen a Bukaresti CSM-től 51–39-re kikapott, majd Voluntari-t 47–37-re legyőzte. A rájátszásban a megyeszékhelyiek előbb Ploiești csapatát győzték le 46–14-re, majd a brassói Brașoviát 51–31-re lelépve szerezték meg az 5. helyet.
A Sepsi ISK csapata: Szőcs Uzonka, Kovács Renáta, Bod Fanni, Vári-Ferenczy Zsanna, Csáki Abigél, Csősz Orsolya, Péter Kata, László Kincső Orsolya, Németh-Márton Noémi, Dezső Petra, Jaksa Lívia Hanna, Guiu Kovács Beáta, Biró Bóra Kamilla, Biró Hanna, Fodor Panna. Edző: Nemes Áron.
A 7. helyért vívott mérkőzésen Ploiești 41–38-ra győzte le Voluntari csapatát, míg a döntőben két főváros csapat, a Dan Dacian és az elődöntőben az NBS-t 41–37-re legyőző CSM ütközött, az 55–21 arányú győzelem és a bajnoki cím a a „dákoké” lett.
A döntő torna sorrendje: 1. (és bajnok) Dan Dacian, 2. Bukaresti CSM, 3. Kolozsvári NBS, 4. KSE, 5. Sepsi ISK, 6. Brassói Brașovia, 7. Ploiești, 8. Voluntari.
Ami a különdíjakat illeti, a Sepsi ISK kiemeltjei Jaksa Hanna és Biró Bora, emellett Csősz Orsolya a turné All-Star csapatába is bekerült. A KSE kiemeltjei Todor Barbara és Páll Dorottya, a torna All Star csapatába Benedic Iringót választották be a kék-fehér alakulatból, míg Zoller Eszter a turné legjobb passzolója címet zsebelte be.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!