A párharc vasárnap este rendezett első összecsapásán csupán néhány percig alakult szorosan az eredmény, ugyanis a Szamos-partiak lendülete hamar megtört, a hazai környezetben játszó zöld-fehérek pedig ritmust váltva, Jones, Fraser és Wallace eredményes játékának köszönhetően már az első negyed végére tizenhat pontos előnyt dolgoztak ki.
Zoran Mikes tanítványai a folytatásban sem lazítottak, Podar, Pasic és Pop szintén hozzátették a magukét, aminek nyomán újabb tíz egységnyivel nőtt a két csapat közötti különbség (49–23).
Szünet után azonban mintha az öltözőben felejtették volna magukat a szentgyörgyi lányok, támadójátékuk túl erőtlennek bizonyult, a vendégek pedig éltek a lehetőséggel, és Johnson, valamint Clarke Nicholas révén valamelyest faragtak hátrányukból.
Az utolsó tíz percre azonban ismét összekapták magukat a háromszékiek, Fraser és Ghizilă villanásaira csak ritkán érkezett válasz a túloldalon, a 83–45-ös végeredményt pedig Croitoru találata állította be.
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc alig egy nappal később a kolozsváriak beleegyezésével, valamint a szakszövetség jóváhagyásával Brassóban folytatódott,
de a visszavágó sem tartogatott meglepetést.
A zöld-fehérek Ghizilă triplájával nyitottak, majd Pasic és Jones is követte példáját, Fraser pedig a palánk alatt villogott, így a címvédő hamar meglépett. A csereként pályára lépő Raber és Podar folytatták a pontgyártást, de a Sepsi fiataljai, Croitoru és Botos is megmutatták tudásukat, amivel húszpercnyi játékidő után már huszonöt pontos előnyt mutatott az eredményjelző tábla (40–25).
Térfélcsere után Podar alakított nagyot, távoli próbálkozásai rendre a gyűrűben landoltak, de Jones és Wallace találatai is kellettek ahhoz, hogy hárman összedobáljanak zsinórban húsz pontot, amivel bár addig sem volt kérdés, de immár végleg eldőlt a továbbjutás sorsa.
A kolozsvári egyetemisták annyival mégis vigasztalódhattak, hogy megnyerték a záró negyedet,
ugyanis az utolsó tíz percben a többnyire már csak az ifjúsági játékosait foglalkoztató székelyföldi együttes teljesítménye némileg visszaesett, de így is fölényes diadalt arattak.
A Sepsi-SIC két győztes meccs után elsőként jutott tovább a bajnokság legjobb négy csapata közé, és mivel a többi negyeddöntő küzdelmei csak hétfőn kezdődtek meg az első mérkőzésekkel, a címvédőnek bőven lesz ideje felkészülni a Konstancai Phoenix–CSM Alexandria párharc győztesével megvívandó csatára.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Jóváhagyta a Versenytanács a Carrefour Románia Pavăl Holding általi felvásárlását.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!