Az évet a Galaci CSM ellen 75:69 arányú hazai győzelemmel kezdő, de a kosárlabda-élvonalban továbbra is utolsó VSK Csíkszereda egy újabb sikerben reményekedett, amikor nekivágott a bukaresti kiszállásnak.
Lászlófy Botond együttese a program szerint a tabellán utolsó előtti Rapiddal mérkőzött volna meg hétfőn 20 órától, ám a találkozót végül nem rendezték meg.
A mérkőzést azt követően törölték, hogy a házigazdák keretéből két kosárlabdázónak is pozitív lett a koronavírustesztje, a Bukaresti Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) pedig ötnapos karantént rendelt el a Rapid teljes együttesének.
Amikor hivatalossá vált, hogy a mérkőzést halasztani kell, a VSK Csíkszereda csapata már Bukarestben tartózkodott, így a székelyföldi együttes fölöslegesen utazott el a fővárosba.
„Csapatunkat a mérkőzés előtt három órával értesítették hivatalosan a halasztásról, ekkor már egy edzésen is túl voltunk a helyszínen. Információnk szerint nem a teljes csapat, hanem csak néhány játékos kapott elkülönítési parancsot.
Ellenfelünknél az egyik fertőzöttjükről már szerda óta tudnak, de sem minket, sem a szövetséget nem tájékoztatták időben. Furcsa helyzet állt előtt, nyilván megvolt a fertőződés veszélye, de úgy gondolom, nem így kellett volna eljárni. Holnap panaszt teszek a szövetségnél az ügyben.
– nyilatkozta a Székely Sportnak Lászlófy Botond vezetőedző.
A VSK Csíkszereda január 14-én 18 órától fogadja a hatodik helyezett Temesvári SCM gárdáját.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Az állatvédelemről sokáig legfeljebb akkor esett szó, amikor egy-egy megrázó eset felkavarta a közvéleményt. Az elmúlt évtizedekben azonban csendes, mégis mélyreható változás zajlott le Erdélyben. Riportunkban ennek az átalakulásnak jártunk utána.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!