A döntőbe ugyan nem jutott be, de továbbra is harcban áll az éremért a Sepsi-SIC, amely az Aradi FCC Baschet ellen vívja a bronzmeccset. Az egyik fél két győzelméig tartó párharc első mérkőzését péntek este rendezték a Sepsi Arénában.
Jól kezdtek a csapatok, az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a hazaiak egyszer négy ponttal is elléptek, de végül 21–21-gyel zárult az első tíz perc. A második játékrészben az aradiak ragadták magukhoz a kezdeményezést, és kilenc pontos előnyt is kiépítettek (25–34), ám a Sepsi-SIC még a szünet előtt visszazárkózott, így mindössze egy pont volt a különbség (42–43).
A fordulást követően a háromszéki együttes átvette az irányítást, és a harmadik negyedben fölénybe került. Húsz pontot szerzett, miközben a vendégek csak 12-ig jutottak, így 62–55-ről vághattak neki a döntő játékrésznek.
Az utolsó negyedben már tíz pontos előnyt is kialakított a Sepsi-SIC, azonban innen is vissza tudott kapaszkodni az Aradi FCC Baschet. A vendégek fokozatosan ledolgozták a hátrányukat, majd az utolsó másodpercekben fordítani is tudtak, így végül 74–73-ra megnyerték az összecsapást, és elvették a háromszékiek pályaelőnyét.
Nehéz helyzetbe került a Sepsi-SIC, amelynek április 21-én Aradon kötelező lesz a győzelem, ha életben akarja tartani bronzérmes reményeit.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!