Két barátságos meccsen lépett pályára szerdán és csütörtökön a Faragó Péter által irányított marosvásárhelyi csapat. A nagyszebeni felkészülési tornán előbb az elődöntőben végig hátrányban játszva 87–79-re alulmaradt a CS Vâlcea gárdájával szemben, majd a harmadik heyért rendezett összecsapáson kiemelkedő támadójátékkal 100–71 arányban legyőzte a házigazda Nagyszebeni CSU együttesét.
A trófeát külföldi csapat szerezte meg, a bolgár bajnok Rilski Sportist a döntőben 82–74-re nyert a Vâlcea ellen.
A Marosvásárhelyi VSK korábban még két nagyon szoros edzőmérkőzést játszott, hazai pályán 95–93-ra kikapott a Brassói Coronától, míg idegenben 80–78 arányban veszített a Bukaresti Rapid ellen.
A vásárhelyiek idegenben mutatkoznak be az új idényben, szeptember 14-én a Román Kupa második körében a Galaci CSM és a Bukaresti Știința közötti első fordulós párharc győztesével küzdenek a továbbjutásért. A bajnokság szeptember 21-én rajtol, a nyitófordulóban a VSK ugyancsak vendégként, a Bukaresti Dinamóval találkozik, az első hazai mérkőzését pedig szeptember 28-án a Nagyszebeni CSU ellen játssza.
Mozgalmas pályán és azon kívüli időszakot tudhat maga mögött az FK Csíkszereda. Minden a Rapid elleni VIP-incidenssel kezdődött, majd hatósági és sportszankciók következtek, újabban pedig Ferenczi János és Bödő Zoltán Efraim is eltiltást kapott.
Szabadnapos volt a román labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozatban. Tétmérkőzés helyett barátságos meccset játszott, amelyen 3–0-ra veszített Kanada ellen.
Jóváhagyta a kormány csütörtöki ülésén a tanulói ösztöndíjak odaítélésének módszertanát. A kormányhatározat négy típusú ösztöndíjról rendelkezik.
Agresszívan rászóltak egy nőre Kolozsváron, hogy ne beszéljen magyarul, sőt még bozgornak (hazátlan) is nevezték. A Kolozs megyei rendőr-főkapitányság a Krónikával közölte, hogy a történtek kapcsán eljárást indított.
Nemcsak a parajdi sóbánya katasztrófájáért felelősök adminisztratív és büntetőjogi elszámoltatása topog egy helyben, hanem a bánya jövőjével kapcsolatban sem körvonalazódik egyértelmű álláspont.
… Dan Tanasă uszítása sajnos nagyon bejött, ezúttal Kolozsváron vertek meg súlyosan egy vendégmunkást… és habként a tortán, az Új Jobboldal nevű szélsőnackópárt tüntetni készül a vendégmunkások ellen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!