Hirdetés

Eloszlatta a ködöt, reagált az őket ért vádakra a Sepsi-SIC vezetősége

Több panasz érte Zoran Mikes vezetőedzőt
Fotó: Tuchiluș Alex

Hamarosan kezdődik az újabb kosárlabdaidény, a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női csapatát pedig rengeteg kérdés övezte. Rusz István, a klub ügyvezető igazgatója a Székely Sport megkeresésére válaszolt az együttest ért vádakra.

Az előző idényben megtört a hosszú évek óta tartó remek sorozat, a Sepsi-SIC sem a bajnokságban, sem a kupában nem tudta megvédeni a címét. Mindkét kiírásban a Konstancai CSM emelte magasba a trófeát. A háromszéki klub továbbra is állítja, hogy a tengerpartiak szabálytalanul végeztek az élen, a Nemzetközi Sportdöntőbíróságnál pedig a bajnokot és a Román Kosárlabda-szövetséget egyaránt beperelte.

Már a szezon közben észlelhető volt, hogy a zöld-fehérek vezetősége keresi a megoldást a csapat rossz formájára, de ahogy ez ilyenkor lenni szokott, több spekuláció is napvilágot látott. A 2024–2025-ös idényt megelőzően keveset kommunikált a szurkolótábor irányába a Sepsi-SIC, a Székely Légió pedig kijelentette, hogy nem vált bérletet a hazai összecsapásokra.

Hirdetés

Kapcsolódó

A nevüket nem vállaló szurkolók több „vádat” is megfogalmaztak a vezetőséggel és klubbal szemben, amire Rusz István ügyvezető igazgató egyenként válaszolt. Szó esett arról, hogy a tavalyi kiírásban Pásztori István, a szakosztály vezetője több olyan perre is rengeteg pénzt költött a csapat költségvetéséből, amiben nem volt igaza és esélye sem volt megnyerni.

„Ez már alapból nem állja meg a helyét. Tavaly egyetlen pert indított a csapatunk, mégpedig a Konstancai CSM és a szövetség ellen, ami jelenleg is zajlik és Svájcban fog döntés születni azzal kapcsolatban. A szurkolóknak egyébként sincs rálátásuk az ilyen bennfentes dolgokra és ráadásul nem Pásztori Istvánon múlik az ilyesmi” – hívta fel a figyelmet Rusz István.

Módosított kerettel vág neki az új idénynek a Sepsi-SIC •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Módosított kerettel vág neki az új idénynek a Sepsi-SIC
Fotó: Tuchiluș Alex

A szurkolók szerint Zoran Mikes rendkívül arrogánsan viselkedik a játékosokkal, ennek tudható be több belső konfliktus az öltözőben, ezért nem szeretnének más kosarasok csatlakozni a csapathoz.

„Minden évben sikerült összeállítani a keretet, mindig érkeztek román és külföldi játékosok. Az a kosárlabdához tartozik, hogy jönnek és mennek ezek a sportolók. Azt, hogy makacs ember, elfogadom.

Viszont, hogy jó vagy rossz edző, azt mindenki szíve szerint ítéli meg és dönti el. Mi klubként, amikor kellett döntsünk és szerződést hosszabbítottunk vele, figyelembe vettük, hogy nyolc Román Kupát és hét bajnoki címet szerzett nekünk”

– nyilatkozta Rusz.

Ugyanezt a kritikát egyébként az ügyvezetővel szemben is megfogalmazták, miszerint nagyon nehéz szót érteni vele és ezért sem akarnak a gárdához igazolni egyes játékosok.

Rusz István reagált a klubot ért vádakra •  Fotó: Facebook/Sepsi-SIC Galéria

Rusz István reagált a klubot ért vádakra
Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

„Nem kötelező kosármeccsre járni, mi annak idején amikor létrehoztuk ezt az egészet, rengeteget talpaltunk érte. Sőt, ha valaki tizenéven keresztül talpal valamiért és folyamatosan benne van valamiben, akkor nem azért csinálja, hogy egy év alatt lerombolja. Sokkal többet tettünk ezért a klubért, mint az a személy, aki ezt így megfogalmazta. Minden csapatban vannak hibák, nekem is vannak hibáim.

Én ezt elfogadom és egyet is értek, de, hogy valaki kardot emeljen vagy pálcát törjön felettünk ilyen szinten, az elfogadhatatlan. Még akkor is, ha az utóbbi időben kommunikációhiány volt, és ha voltak is gondok, bebizonyítottuk, hogy csapat van és lesz”

– fejtette ki véleményét Rusz István.

Hozzátette, a vezetőség dönti el, hogy egy klubnál milyen szakágak jönnek létre és milyen költségvetést szánnak egy-egy ágra.

„Sehol sem a szurkolók döntik el, hogy milyen sportág milyen pénzből milyen költségvetésből gazdálkodjon, hanem azok, akik a pénzt adják” – egészítette ki.

A klub ügyvezető igazgatója elmondta, hogy a következő héten csapatbemutatót tartanak, ahol a játékosok találkozhatnak a szurkolókkal. Bízik benne, hogy a drukkerek megbékélnek és elnyeri tetszésüket az idei keret.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Teljesen más arcát mutatta a bekapott gól után, egy ponttal tér haza az FK Csíkszereda

Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Székelyhon

Facebookon hagyott búcsúüzenetet, majd végett vetett az életének egy csíkszeredai nő

Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.

`
Krónika

Dubajban rekedt egy magyarellenessége miatt hírhedtté vált román politikus

Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.

Krónika

A DK mellett, a külhoni magyarok szavazati joga ellen kampányol az RMDSZ volt honatyája

Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.

Főtér

Ott volt a házmester, a postás, a villanyszerelő – ezért járunk rockkoncertre

A rocker élete a „hogy lehet ilyen hangerőn hallgatni ezt a csörömpölést, fiam”-tól a „megyünk hát, hétkor találkozunk a helyszínen”-ig.

Ez is érdekelheti

Másodszor sem kegyelmezett a temesváriaknak a Sepsi-SIC

A második mérkőzést is kiütéssel nyerte meg a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Temesvári Poli ellen az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság rájátszásának negyeddöntőjében, és az újabb győzelemmel bejutott a legjobb négy közé.

Erődemonstrációt tartott a Sepsi-SIC a negyeddöntőben

Semmit sem bízott a véletlenre a Sepsi-SIC a női kosárlabda élvonalbeli-bajnokság negyeddöntőjében: Zoran Mikes együttese valóságos erődemonstrációt tartott a Sepsi Arénában, és már az első találkozón eldöntötte a párharc lényegi kérdéseit.

Izgalmak nélkül jutott elődöntőbe a Kézdivásárhelyi SE

A Kézdivásárhelyi SE csütörtökön Jászvásáron lépett pályára a női kosárlabda 1. Liga negyeddöntőjének visszavágóján. Nem borult a papírforma, a céhes városi alakulat újabb fölényes győzelemmel jutott az elődöntőbe.

Simának tűnt, nagyon izgalmassá vált a végjáték a gyergyói kosarasok meccsén

Egy adott pillanatban 20 ponttal is vezetett a gyergyószentmiklósi kosárlabdacsapat a Craiovai U ellen, de a végén így is izgulni kellett. Végül sikerült megőrizni az előnyt, meglett a hazai győzelem az 1. Liga vasárnapi meccsén.

Átgázolt ellenfelén a Kézdivásárhelyi SE

A Kézdivásárhelyi SE alapszakaszgyőztes női kosárlabdacsapata szombaton fölényes győzelmet aratott a Jászvásári Politehnica ellen az 1. Liga rájátszásában az első kör odavágóján.

Ellentmondást nem tűrő játékkal hódította el a Román Kupát a Bukaresti Rapid

Egy nappal a címvédő Sepsi-SIC búcsúztatása után újabb magabiztos teljesítménnyel tette fel a koronát menetelésére a Bukaresti Rapid. A fővárosiak az Aradi FCC Baschet ellen sem hagytak kérdést szombaton a női kosárlabda Román Kupa döntőjében.

Címvédés már biztosan nem lesz a kupában, a Rapid búcsúztatta a Sepsi-SIC-et

Sorsdöntő megmérettetés várt a háromszéki gárdára péntek este: Zoran Mikes lányai a Bukaresti Rapid ellen léptek pályára a női kosárlabda Román Kupa elődöntőjében. Az első negyed után még vezetett a Sepsi-SIC, de aztán a fővárosiak örülhettek a végén.

Nagyváradi kupaátok: kilencedik döntőjét veszítette el a VSK

A Kolozsvári U-BT nyerte a férfi kosárlabda Román Kupát, miután a rendkívül kiegyensúlyozott döntőben 85–84-re legyűrte a Nagyváradi VSK-t.

Kicsúszott a továbbjutás a marosvásárhelyi kosarasok kezéből

Nagy esélyt szalasztott el a Marosvásárhelyi VSK a férfi kosárlabda Román Kupa elődöntőjében: közel volt a bravúrhoz, de nem tudta lezárni a Nagyváradi VSK elleni párharcot, és végül a végjátékban veszített.

Bejutott a Román Kupa elődöntőjébe a Marosvásárhelyi VSK

Sokáig hátrányban játszott, aztán a harmadik negyed végén fordított, és végül felülmúlta a SCMU Craiovát a Marosvásárhelyi VSK, amely bejutott a férfi kosárlabda Román Kupa elődöntőjébe.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!