Hirdetés

A Sepsi-SIC súlyos szabálysértés miatt beperelte a szövetséget és a tavalyi bajnokot, kupagyőztest

Pályán kívül is folytatódik a Sepsi-SIC és a Konstancai CSM csatája
Fotó: Tuchiluș Alex

Továbbra is kitart állítása mellett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, miszerint az előző kiírásban a Konstancai CSM több szabályt is súlyosan megszegett. Rusz István ügyvezető igazgató vázolta fel a Székely Sportnak a pereskedés helyzetét.

A 2023–2024-es idényben hosszú évek után megszakadt a háromszéki együttes egyeduralma a román női kosárlabda-bajnokságban, valamint a Román Kupában is, ugyanis a Konstancai CSM nagyon erős keretet alakított ki és mindkét sorozat végén magasba emelhette a trófeát.

A Sepsi-SIC azonban többször is felhívta a Román Kosárlabda-szövetség (FRB) figyelmét arra, hogy a tengerparti alakulat több pontban is megsértette a szabályzatot.

Hirdetés

A vád az volt, hogy a konstancai gárda nem igazolhatott volna külföldi játékosokat, mivel a 2022–2023-as szezonban nem indítottak U13-as és U14-es csapatot.

Ennek ellenére érkezett két bosnyák, egy osztrák, egy montenegrói és három amarekai kosaras.

Az FRB nem tette meg a várt lépéseket, ezért a zöld-fehérek vezetősége arra a döntésre jutott, hogy a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul.

„Azt tudni kell, hogy ez nem új dolog, mi ezt a lépést már szezon közben megléptük, most annyi történt, hogy van egy kisebb előrelépés az ügyben.

A CAS-nél bíróságon van a per, mi őszintén bízunk benne, hogy igazságos döntés születik. A szabályzat az legyen szabályzat mindenkinek, mindenkire érvényes kell legyen”

– nyilatkozta a Székely Sportnak Rusz István.

A Sepsi-SIC ügyvezetőjének elmondása szerint nem tartanak attól, hogy bármi hátránya lehet annak, hogy szembementek a román szövetséggel és beperelték őket.

„Abban az esetben, ha minden tevékenységünk során betartjuk az előírásokat és úgy járunk el, ahogy a szabályzat megköveteli, akkor az FRB-nek sem lesz oka arra, hogy problémázzon velünk. Ha mégis így lesz, akkor ismét pereskedni fogunk. Ez nem egy olyan dolog, ahol a fagyi visszanyal, hanem mindenkire kell vonatkozzanak a szabályok” – vázolta fel Rusz.

Amennyiben a Nemzetközi Sportdöntőbíróság úgy ítéli meg, hogy a Konstancai CSM valóban elkövette ezeket a súlyos szabálysértéseket, akkor a svájci bizottság elveheti a tengerpartiak első bajnoki címét és kupagyőzelmét. Egyelőre kérdéses, hogy mikor születik meg a hivatalos döntés az ügyben.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Ezúttal sem bírtak egymással, újra ráadásban döntött a GYHK és a Corona

Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

„Nem kell hamut szórnom a fejemre”. Kelemen Hunor a Tisza és az RMDSZ viszonyáról, a magyar–magyar kapcsolatokról

Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.

Főtér

Mi marad a román gazdaságnak, ha már a saját autóját is végképp elveszíti?

Azt a Daciát, amely már 1999 óta nem a sajátja, hanem a Renault-csoporté, amely egyre inkább külföldi gyártósorokban gondolkodik.

Ez is érdekelheti

Kiharcolta a hosszabbítást, ott legyűrte vendégét a Marosvásárhelyi VSK

Kiélezett küzdelemben múlta felül a Brassói Coronát a Marosvásárhelyi VSK, amely az utolsó percekben harcolta ki a hosszabbítást, ahol a javára fordította a párharcot a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 29. fordulójában.

Döntő tornán játszott a Kézdi SE ifi kosárlabdacsapata

Ezen a héten tizenkét csapat részvételével Bukarestben rendezték a női kosárlabda bajnokság U14-es korosztálya számára kiírt bajnokság döntő tornáját. Az egyetlen székelyföldi képviselő a Kézdivásárhelyi SE volt.

Nem jött össze a fordítás, ezüstérmet szereztek a Kézdi SE kosarasai

A hazai vereség után nem sikerült kiharcolni a harmadik mérkőzést a Kézdivásárhelyi SE női kosarasainak az 1. Liga döntőjének visszavágóján az Alexandriai CSS ellen. Zsinórban másodszor szerezte meg az ezüstérmet a céhes városi alakulat.

Nem lesz címvédés a női kosarasoknál, nem jutott a döntőbe a Sepsi-SIC

Többször is leadta a megszerzett előnyét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a CSM Târgoviște ellen. A hajrát jobban bírta a vendégcsapat, így ők jutottak be a női kosárlabda élvonal fináléjába.

Csúnyán kikapott a kézdivásárhelyi kosárcsapat a bajnoki döntő első mérkőzésén

A női kosárlabda 1. Liga döntőjének pénteki odavágóján a Kézdivásárhelyi SE csúnya vereségbe futott bele hazai pályán a CSS Alexandria ellen.

Pengeélen táncolt, de kiegyenlített az elődöntőben a Sepsi-SIC

Rendkívül kiélezett csatát vívott egymással a CSM Târgoviște és a Sepsi-SIC a női kosárlabda nemzeti bajnokság elődöntőjében. A háromszéki gárda végig fegyelmezettebb játékot mutatva, minimális különbséggel nyert, így kiegyenlített az összesítésben.

A hajráig tartotta a lépést az éllovassal a Marosvásárhelyi VSK

A mérkőzés nagy részében az éllovas Nagyváradi VSK sarkában volt a Marosvásárhelyi VSK, amely a végjátékban maradt alul a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 26. fordulójában.

Hamar össze kell szedje magát a Marosvásárhelyi VSK kosárcsapata

A hét elején benyújtotta lemondását a Marosvásárhelyi VSK kosárlabdacsapatának edzője, a döntése meglepte a vezetőséget. Szászgáspár Barnabás klubelnököt a kialakult helyzetről és a szezon folytatásáról kérdeztük.

Nagy bajban a Sepsi-SIC, hazai pályán bukta el az elődöntő első meccsét

Nem bírt hazai pályán a CSM Târgoviște együttesével a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely így vereséggel kezdte a női élvonalbeli kosárlabda-bajnokság elődöntőjét. Zoran Mikes tanítványai azonban idegenben még javíthatnak a párharcban.

Benyújtotta lemondását a marosvásárhelyi kosárcsapat vezetőedzője

Felállt a kispadról a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője, Faragó Péter, miután együttese csúfos kudarcba futott bele a CSM Târgu Jiu otthonában.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!