Csíki kosárbravúr: temesvári skalpot szerzett a VSK

Orbán Zsolt 2022. január 14., 20:45 utolsó módosítás: 2022. január 14., 20:46

A sereghajtó VSK Csíkszereda 72:63 arányban legyőzte az élbolyhoz tartozó Temesvári SCM együttesét a férfi kosárlabda Nemzeti Liga alapszakaszának 15. fordulójának pénteki mérkőzésen. Ez volt a csíki kosárlabdázok harmadik bajnoki sikere az idényben.

Meglepte bánsági ellenfelét a csíki kosárcsapat Fotó: Veres Nándor

Lászlófy Botond csapata hétfőn hiába utazott el Bukarestbe, a Rapid elleni bajnokit pár órával a kezdés előtt elhalasztották, miután a fővárosiaknál két kosárlabdázónak is pozitív lett a koronavírustesztje. A fölösleges kiszállás után a VSK péntek este a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában a Temesvári SCM-et fogadta.

Bár a forduló előtt a hazaiak 2/11-es, a vendégek pedig 7/6-os győzelmi-vereség mutatóval álltak, a bánságiak szerb szakvezetője, Dragan Petricsevics azt nyilatkozta a temesvári klub honlapján, hogy csapatától fizikálisan és mentálisan is maxmimot vár,

ugyanis a csíkszeredai együttes bárkit képes legyőzni a mezőnyből.

Úgy tűnik, a román férfi válogatott szövetségi kapitányaként is tevékenykedő délszláv tréner nem csak udvarisakodott a nyilatkozattal, hiszen a VSK-nak sikerült egy jókora meglepetést okoznia találkozón.

A csíkiak kissé megilletődötten kezdtek, de gyorsan felvették a ritmust és tartották a lépést a nevesebb ellenféllel. Sőt, a második negyed végén a házigazdáknak sikerült meglépniük, így a nagyszünetre 36–29-es vezetéssel vonulhattak. A harmadik tíz percben temesvári felzárkózás helyett tovább nőtt a különbség, a záró játékrésznek 12 pontos előnnyel vághatott neki a VSK.

A végére a rendkívül pontatlanul dobó vendégek valamelyest feljavultak, ám a csíkiak már nem engedték a kezükből az értékes győzelmet.

A VSK-tól a kezdőötösből Braniszlav Vujadinovics, Lock Lam, Mihajlo Bogdanovics és Chadrack Lufile, illetve a cserepadról Sebastian Ionescu is betett legalább tíz pontot a közösbe. Lam 11 lepattanót is begyűjtött, míg Bogdanovics hét assziszttal zárt. A hazaiak a kétpontosakat (55–35), a triplákat (41–37) és a büntetőket (56–40) is nagyobb százalékban dobták be ellenfelüknél, ugyanakkor a lepattanók terén is jobbnak bizonyultak (40–28).

A szezonbeli harmadik sikerét kipipáló VSK Csíkszereda legközelebb szerdán (január 19-én) a második helyezett BCM Pitești vendége lesz a bajnokságban.

Férfi kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 15. forduló
VSK Csíkszereda–Temesvári SCM 72:63 (17:17, 19:12, 19:14, 17:20)
VSK: Vujadinovics 19 (2x3), Lam 14 (11 lepattanó), Bogdanovics 11 (7 asssziszt), Ionescu 11 (3x3), Lufile 10, Kelemen 3, Ortega 2, Ciucă 2.
Temesvár: Gajics 22, Mirkovics 12, Lilov 9, Komatina 6, Lázár 6, Vlahovics 4, Petrescu 2, Olah 1, Șchipor 1.