Csak a szokásos: a Sepsi-SIC dobott egy százast

Sánta Imre 2021. február 14., 16:05

Nem kímélte ellenfelét a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a női kosárlabda bajnokságban, a négyszeres bajnok alaposan megszórta a Bukaresti Agronomiát. A háromszékieknek a tizenegyből ez volt a hatodik meccsük az alapszakaszban, amelyen a szerzett pontok számát tekintve elérték a százas határt.

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A 7. fordulójából korábban elhalasztott és szombaton pótolt mérkőzésen már az elején kidomborodott a két csapat közötti tudásbeli különbség, a zöld-fehérek egy 10–0-s sorozatot követően már jelentős előnnyel vezettek, amelyet az első tíz perc végére növelni is tudtak. A folytatásban több bosszantó hiba is becsúszott Zoran Mikes tanítványainak játékába, de így is tudták érvényesíteni akaratukat, és a mérkőzés felénél már huszonhárom pontos különbséget mutatott az eredményjelző tábla (21–44).

Szünet után a pályára visszatérő székelyföldi csapat állva hagyta ellenfelét, valósággal elgázolva a fővárosi együttest, amely a harmadik negyedben mindössze két pontot tudott szerezni, míg a zöld-fehérek harminchárom egységig jutottak úgy, hogy közben összehoztak egy kosárlabda mérkőzésen ritkán látott 29-0-s sorozatot (23–77).

Az utolsó tíz percben visszavették a ritmust a szentgyörgyi lányok, tartalékolva erejüket a folytatásra. Ioana Ghizilă azonban tíz másodperccel a mérkőzés vége előtt egy távoli találattal még így is megszerezte csapata századik pontját, nyugtázva a Sepsi-SIC fölényes győzelmét.

Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

A háromszékiek az Agronomia ellen aratott sikerükkel az alapszakasz felénél százszázalékos teljesítménnyel állnak a bajnoki rangsor élén, és készülhetnek a Román Kupa négyes döntőjére, amelyet a következő hétvégén Szatmárnémetiben rendeznek. A zöld-fehéreknek a házigazda VSK ellen kell megküzdeniük a döntőbe jutásért, ahol a Kolozsvári U–Bukaresti Agronomia párharc győztese várhat majd rájuk.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 7. forduló:

Bukarest CS Agronomia–Sepsi-SIC 41–100 (12–25, 9–19, 2–33, 18–23).
Agronomia: Șipoș 8 (2x3), Plavitu 5 (1x3), Chelariu 4, Filip 4, Militaru 2. Cserék: Cristea 5 (1x3), Țînțar 5 (1x3), Vilcinschi 4, Neagu 2, Panait 2, Ușurelu, Anastasescu. Edző: Milan Sokic.
Sepsi-SIC: Tobin 21, Mandache 13 (1x3), Gardner 8, Gödri-Părău 6, Kovács 1. Cserék: Pavlopoulou 19 (3x3), Cătinenan 10 (1x3), Pasic 8 (1x3), Ghizilă 8 (2x3), Orbán 6. Edző: Zoran Mikes.
Játékvezetők: Vlad Potra, Csíki Zsolt, Adela Vilt.
Simán győzött a KSE is

A Kézdivásárhelyi SE is pótolta pénteken a 6. fordulóból elmaradt Agronomia elleni mérkőzését, amelyen Molnár József tanítványai magabiztosan győztek a fővárosi együttes ellen. Pályára lépett a felső-háromszékiekhez a télen csatlakozó Apolonia Janine Thomas is, és a KSE immár három amerikai légióssal a soraiban esélyt sem adott ellenfelének.

A kék-fehérek már a találkozó elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, és végig vezetve fölényes sikert arattak, amivel a bajnoki rangsor hetedik helyére léptek.

Női kosárlabda Nemzeti Liga, alapszakasz, 6. forduló:

Kézdivásárhelyi SE–Bukaresti Agronomia 66–45 (20–12, 20–11, 10–14, 16–8)
KSE: Mitchell 21 (2x3), Wilson 20, Lénárt P. 13 (1x3), Thomas 3, Czimbalmos 2. Cserék: Biszak 5, Domokos 2, Debreczi, Lénárt A., Kozman, Tuchilus, Bara-Németh. Edző: Molnár József.
Agronomia: Șipoș 19 (2x3), Filip 13 (1x3), Chelariu 2, Militaru, Plavitu. Cserék: Vilcinschi 6 (2x3), Panait 3 (1x3), Ușurelu 2, Neagu, Cristea, Țînțar, Anastasescu. Edző: Milan Sokic.