A marosvásárhelyi gárda számára hétvégén ért véget a 2025–2026-os szezon, amely folyamán nem tudta teljesíteni a legfőbb célkitűzését, azaz bejutni a felsőházi rájátszásba, a 13. helyen zárta az élvonalbeli kosárlabda-bajnokságot. A másik kitűzött célját viszont elérte, elődöntőt játszott a Román Kupában, és nagyon kevésen múlott a fináléba kerülése.
A klub a vezetőtanáccsal és a csapat támogatói körével közösen elemezte ki az idényt, és úgy döntött, hogy a következő szezonban – amikor a célok továbbra is a felsőházi rájátszásba jutás és a kupasorozat nyolcas döntőjének elérése lesznek – egy tapasztalt vezetőedző irányítja az együttest.
A VSK megegyezett a szerb Srecko Sekuloviccsal, aki lényegében visszatér Marosvásárhelyre, miután bő egy évtizeddel ezelőtt két és fél évig a Maros KK edzője volt.
Az utólag megszűnt klubnál sikeres időszakot töltött, 2013-ban a bajnoki döntőig vezette, egy szezonnal később pedig a harmadik helyen végeztek, valamint az EuroChallenge Kupa csoportkörében szerepeltek.
Srecko Sekulovic több mint 30 éves edzői tapasztalattal rendelkezik, pályafutása legnagyobb részét a magyar élvonalban töltötte, ahol számos csapatnál megfordult (Falco Szombathely, SZTE-Szedeák, Atomerőmű Paks, Kaposvári KK, Jászberényi KSE, PVSK Panthers, Alba Fehervár). Legutóbb a 2024–2025-ös szezonban a Pécsi VSK edzője volt, ahonnan a bajnokság végén távozott, miután kiestek az élvonalból.
A 63 éves szakember munkáját az előző idény végén a VSK-t irányító edzőpáros, Vlad Pora és Engi-Rosenfeld Dávid másodedzőként segíti. A marosvásárhelyi klub közleményében megköszönte a tevékenységüket, különösen azért, mert a magyarországi Faragó Péter szezon közbeni távozását követően egy nehéz időszakban vállalták el a csapat felkészítését.
Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!