Átrobogott a Rapidon a szentgyörgyi kosárcsapat

Horváth Bálint Ottó 2023. szeptember 23., 23:06 utolsó módosítás: 2023. szeptember 23., 23:08

A címvédő Sepsi-SIC kereken ötven ponttal győzte le a vendég Bukaresti Rapid csapatát a női kosárlabda Román Kupa első fordulójának odavágóján.

Fölényesen nyert, eldöntötte a továbbjutás kérdését a Sepsi-SIC Fotó: Facebook/Sepsi-SIC

Hazai pályán kezdte a kupasorozat nyolcas döntőjébe jutásért kiírt párharcot a háromszéki együttes. A szombat esti találkozón semmi esélyt nem adott a fővárosiaknak, és egyre nagyobb előnyt dolgozott ki. A szünetben 21 pont volt a különbség a két csapat között, majd a Sepsi-SIC a fordulás után is megszórta a Rapidot, a harmadik negyedben negyven pontig jutott, így kiütéses győzelem lett a vége.

Az idegenbeli visszavágót két hét múlva, október 7-én rendezik Bukarestben, amely csak formalitás lesz a Sepsi-SIC számára, a legjobb nyolc közé jutása immár borítékolható.

A sepsiszentgyörgyiek kiemelten fontos összecsapás előtt állnak, jövő héten szerdán 19 órától játsszák le a lett TTT Riga elleni idegenbeli visszavágót az Euroliga selejtezőjében. A hazai első mérkőzésen Zoran Mikes vezetőedző csapata öt pontos előnyt szerzett, szerdán 59:54 arányban nyert.

Női kosárlabda Román Kupa, első forduló, odavágó:
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC–Bukaresti Rapid 105–55 (27–16, 21–11, 40–17, 17–11).
A Sepsi-SIC pontszerzői: Green 18, Jankovic 17, Mununga 16, Nyström 11, Hristova 11, Akathiotou 9, Cătinean 8, Belegante 6, Gereben 5, Dumitrescu 3, Lipovan 1. Játszott még: Lana Mikes.