A pihenő után fordított a Sirius, a Rapid mégis állva hagyta

Horváth Bálint Ottó 2023. január 29., 11:10 utolsó módosítás: 2023. január 29., 11:11

Nem tudott meglepetést okozni az élmezőnyhöz tartozó Bukaresti Rapid vendégeként a Marosvásárhelyi Sirius. A vásárhelyiek nagyot küzdöttek, fordítaniuk is sikerült, de a fővárosi együttes végül fölényesen nyert.

Az utolsó játékrészben a fővárosiak állva hagyták a Siriust Fotó: Haáz Vince

A női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 15. fordulójában lejátszott szombati mérkőzés első negyede szoros és fordulatos játékot hozott, amelynek végén a vásárhelyiek egy pontos előnyben voltak. Ezután a fővárosiak percei következtek, akik hamar elhúztak, de a Sirius egy ideig tartotta a lépést, aztán a szünet előtt kilenc pontos hátrányba került.

A pihenő után fokozatosan zárkóztak fel a vendégek és a meccsen legeredményesebb, amerikai Cooper triplájával már náluk volt az előny. Ezt azonban nem tudták megőrizni, a Rapid egyből visszavette a vezetést, és 12 ponttal meglépett. Az utolsó játékrészben a hazaiak állva hagyták a Siriust, 21 pontra növelték a különbséget, a vásárhelyi csapat a hajrában csak enyhíteni tudott a vereségen.

A következő fordulóban a nyolcadik helyezett Sirius kiemelten fontos mérkőzést játszik a rájátszásba jutás szempontjából, február 3-án, pénteken 18 órától a ranglistán mögötte álló CSM Alexandriát fogadja.