Az ötszörös bajnok székelyföldi együttes számára a lehető legjobban kezdődött a párharc, hiszen az első két találkozón hazai környezetben sikerült felülmúlnia riválisát, és ekkor már csak egyetlen győzelem választotta el a címvédéstől.
A folytatás azonban nem úgy alakult, amint arra a zöld-fehérek szurkolói számítottak, Aradon kétszer is vereséget szenvedtek, így a bajnoki cím sorsa az utolsó mérkőzésen fog eldőlni, amelyet a háromszékiek az alapszakasz megnyerésével kiharcolt pályaelőnyüknek köszönhetően saját közönségük előtt játszhatnak.
A finálé végkimenetelének tekintetében a két csapat formáján és győzni akarásán túl nagy szerepe lehet a sepsiszentgyörgyi közönségnek, amely eddig is számos alkalommal bebizonyította, akár reménytelen helyzetben is lendületet tud adni kedvenceiknek, és hatodik játékosként képes belehajszolni őket a győzelembe, annál is inkább, hogy a hírek szerint Aradról is jelentős számú szurkolói kontingens fog érkezni.
Az idény legfontosabb megmérettetésére készülő Sepsi-SIC vezetőedzője, Zoran Mikes is mérkőzés előtti nyilatkozatában kiemelte, csapatának nagy szüksége van a bíztatásra, ezért számít a közönség nagyszámú jelenlétére. A bosnyák szakember szerint most érhet be annak a munkának a gyümölcse, amiért az egész szezon ideje alatt keményen dolgoztak, és ezt most a szurkolókkal közösen learathatják.
„Nem akarok sokat beszélni az aradi elvesztett meccsekről, mert azon már úgysem tudunk változtatni. Természetesen kielemeztük, hogy mit csinálhattunk volna másként, de ez már mögöttünk van. Ami viszont még előttünk áll, az az ötödik összecsapás, és lényegében a teljes idényben azért dolgoztunk, hogy ha szükséges, azt hazai pályán játszhassuk.
Ez egy lehetőség a szurkolók számára is, hogy a lehető legtöbben vegyenek részt ezen a mérkőzésen, és arra kérem őket, legyenek minél hangosabbak, teremtsenek fergeteges hangulatot a csarnokban, mert ez megduplázhatja az energiánkat. Most a legfontosabb, hogy a csapat és a szurkolók is készen álljanak erre a megmérettetésre, és megnyerjük a bajnokságot” – fogalmazott Zoran Mikes, a Sepsi-SIC vezetőedzője.
A szombaton 18 órakor kezdődő finálé mindent eldöntő utolsó mérkőzésén a Sepsi Arénába ingyenes a belépés, de aki nem tudja a helyszínen megtekinteni, a kosárlabda-szövetség YouTube-csatornáján (FRB TV) élőben követheti, és szurkolhat a szentgyörgyi lányoknak.
A Sepsi OSK csupaszív tulajdonosa, Diószegi László nem szokványos klubelnök. Fontos számára, hogy tisztelettel bánjon a szurkolókkal, időnként megpróbálja részletesebben elmagyarázni nekik döntései okát. Erről és a kiesést követő időszakról kérdeztük.
Megszerezte első győzelmét a labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os szezonjában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A vezető gólt követően sokáig szenvedett Ovidiu Burcă csapata a Sellenberki SK ellen, de a hajrában eldöntötte a párharcot.
Több felvétel is nyilvánosságra került a pénteki marosvásárhelyi gyalogátjárós gázolásról. Az egyik sofőr fedélzeti kamerája, illetve egy térfigyelő kamera is rögzítette az esetet.
Székelyföldi szabadidőközpont az ország legkedveltebb gyerekvonzó turistacélpontja a Clubul Copiilor (Gyerekek Klubja) nevű mozgalom munkatársai szerint, akik Google-értékelések alapján rangsorolták a romániai létesítményeket.
Miközben lassan mindenki kézhez kapja a villamos energia ársapkájának eltörlése nyomán nagyjából duplájára duzzadt villanyszámláját, a lakosságnak szolgáltatott energia árának a csökkentését tűzte zászlajára Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
… a román külügyminiszter asszony meg akarta mondani, mi a helyes vízió az orosz-ukrán háború ügyében, de jól elkeresztelte Volodimir Zelenszkijt… és reszkessetek, allinclusive-rajongók, Törökország bemutat nektek!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!